RECEPT: Zdravý tvarohový dort s malinami

Dnes pro vás mám tip na sladkou, ale zdravou snídani, kterou si můžete dopřát bez výčitek. Tvarohový dort s malinami!

raspberries-1338034_1280Co budeme potřebovat?
Na korpus: 4 vejce, 3 lžíce celozrnné mouky (já použila pohankovou), 1 kypřící prášek, 1 lžíce medu, 1 lžíce třtinového cukru,  1 tabulka kvalitní hořké čokolády (vysokoprocentní).
Na krém: 2 vaničky nízkotučného tvarohu, 1 kelímek ricottoty, 2 lžíce medu

+ na ozdobu maliny

Jak na to?
Žloutky oddělíme od bílků a utřeme je s cukrem. Ke žloutkům přidáme mouku, kypřící prášek a hořkou čokoládu, kterou jsme si rozpustili ve vodní lázni. Ke směsi přidáme postupně vyšlehaný bílek a pořádně promícháme. Těsto vylijeme do formy a dáme na 25 minut péct do trouby, kterou jsme rozehřáli na 180 °C. Mezitím si vyšleháme tvaroh s ricottou a medem. Jakmile je dort upečený (během pečení zkuste do dortu píchnout špejli- jakmile se na ni těsto přestane lepit, je hotovo), necháme jej vychladnout a potřeme korpus tvarohovou směsí. Nakonec ozdobíme malinami a máme hotovo :)
IMG_5562
Facebook Comments
| Štítky: , , , , | Autor: .
Katerina Schotliova

Autor: Katerina Schotliova

Vystudovala SZŠ a VOŠ Emanuela Pöttinga v Olomouci obor Nutriční asistent. Po studiu na střední škole pracovala jako nutriční asistent v Nemocnici na Bulovce, v Psychiatrické léčebně Bohnice a v Nemocnici na Kladně. Poté vystudovala obor Diplomovaný nutriční terapeut na SZŠ a VOŠ 5. května v Praze. Zúčastnila se několika odborných konferencí například na téma celiakie nebo sportovní výživa. Zaměřuje se zejména na celiakii, její povědomí mezi lidmi a pomoc pacientům, kteří začínají s bezlepkovou dietou.