10 důvodů proč pít vodu s citronem

Každý člověk začíná ráno svým rituálem. Někdo snídaní, jiný bez snídaně, v tom horším případě začíná den cigaretou. Pokud se cítíte ráno unavení a potřebujete nakopnout, zkuste nahradit hrnek kávy za sklenici vody s citronem. Ano, čtete správně.

Tento jednoduchý nápoj zvládne připravit každý! Je rychlý, levný a ty účinky stojí za to. Hned z rána se odplaví z těla toxiny, nastartuje se Vám metabolismus a Vaše pleť bude krásnější. Důvodů proč pít vodu s citronem hned po probuzení na lačný žaludek je mnoho, my Vám v článku přinášíme těch 10 nejlepších.

8560450552_fe14d7f07a_z

1. Zbaví tělo toxinů – díky tomu, že citronová šťáva působí močopudně.

2. Podpoří imunitní a nervový systém – protože citron je bohatý na Vitamin C a draslík.

3. Zlepší pokožku – velké množství vitaminu C obsaženého v citrónu se postará, aby byla pleť čistší, hebká a jasná.

4. Konec celulitidy – protože brání zadržování vody.

5. Urychluje trávení – stimuluje tvorbu trávicích šťáv.

6. Brání žaludečním potížím – Teplá voda a citrónová šťáva se postarají o to aby Vás nepálila žáha, neobtěžovala zácpa, případně jiné problémy s trávením.

7. Tlumí pocit hladu – chcete zhubnout? Citronová šťáva obsahuje vlákninu pektin, který tlumí pocit hladu a snižuje chuť mlsat.

8. Snižuje krevní tlak – vhodná pro lidi s vysokým krevním tlakem a srdečními obtížemi.

9. Dostane Vás z „opice“ – po divoké noci plné alkoholu je organismus na druhý den dehydratovaný a potřebuje doplnit tekutiny. Voda s citronem je na to ideální, protože výborně tělo hydratuje a nastartuje ho.

10. Dává pozor na správné pH- přestože jsou citrony dost kyselé, jsou překvapivě dobrým zdrojem alkalických látek, které mohou pomoci vyvážit pH ve vašem těle.

Tak co, už držíte v ruce sklenici s citrónovou vodou?

TIP na závěr: K přípravě tohoto jednoduchého nápoje se doporučuje voda o pokojové teplotě vypít půl hodinu před snídaní.

Slevy až 86 % na Pilulka.cz