10 známek, že tentokrát to vyšlo. Jste těhotná!

Těhotenství

Blíží se den očekávané menstruace a Vy se necítíte ve své kůži. Přemýšlíte, co se děje. Nejsem nemocná? Ani Vás nenapadne, zda není na čase vyzkoušet těhotenský test. Možná je ještě brzo, aby něco ukázal, nebo ho ani nemáte doma. Jak i bez testu poznáte, že to tentokrát vyšlo?

Mohou Vám napovědět následující příznaky:

Vynechání menstruace

Úplně prvním příznakem, který ženu varuje a rozezní jí v hlavě poplašné světýlko, je vynechání menstruace. Už před tím očekávaným dnem se může nastávající maminka cítit jinak a zvláštně, ale většinou tomu nevěnuje žádnou pozornost. Až vynechání menstruace vede k zamyšlení, že je něco jinak.

Vynechání menstruace samozřejmě nemusí znamenat jen těhotenství. Na vině může být nepravidelný cyklus, nemoc, nebo třeba stres.

Únava

Běžně jste akční a plná života, ale najednou Vám činí potíže zůstat vzhůru a sotva přijdete domů, nejraději byste zamířila do postele a spala až do rána. I to je jeden z prvních příznaků těhotenství.

Citlivá a nateklá prsa

Dalším z prvních příznaků bývají také citlivá a bolestivá prsa. Na vině jsou hormony. Prsa bývají citlivá i před menstruací, většinou ale méně, než pokud je příčinou právě začínající těhotenství.

Špinění nebo slabé krvácení

Jak se zárodek snaží uhnízdit, může dojít ke špinění či slabému krvácení. To trvá tak 1-2 dny a je poměrně slabé. Pokud by bylo silné nebo trvalo déle, navštivte lékaře.

Těhotenské nevolnosti

Všude slýcháte „ranní nevolnosti“, to je ale nepřesné. Nevolnost Vás může přepadnout kdykoli během dne i noci. Většinou kolem 12.týdne vymizí.

Časté močení

Stále častěji si musíte odskočit na toaletu? Ano, i to je jeden z nejčastějších příznaků těhotenství. A tento příznak Vás bude provázet po celé těhotenství. Důvodem je rostoucí množství krve a dalších tělních tekutin. A jak postupně roste Vaše děloha, stále více a více utlačuje močový měchýř.

Vnímavost na pachy

Doteď jste používala svou oblíbenou vůni a neměla jste s tím nejmenší problém. Najednou Vás ale odpuzuje. Vinou rostoucí hladiny estrogenů v těle se mění Vaše preference.

Nafouknuté břicho

V prvních dnech a týdnech na Vás těhotenství není vidět, Vy se ale můžete cítit nafouknutá. Opět jsou na vině hormony.

test

Pozitivní těhotenský test

Není nic jednoduššího, než si své podezření ověřit a udělat si doma těhotenský test. Ukázaly se Vám na něm 2 čárky? Gratulujeme, budete maminkou a přejeme Vám, aby Vaše těhotenství probíhalo jak nejlépe to jde. Je tam jen jedna čárka? Nezoufejte, příště to určitě vyjde!

A co ten poslední, desátý příznak těhotenství?

Už jsme jej zmínili – cítíte se jinak než normálně, tak nějak „zvláštně“.