10+1 důvodů, proč si vybrat Penoxal

penoxal

V současnosti si zákazník těžko vybírá mezi záplavou nejrůznějších druhů a forem přírodních přípravků. Klade si často otázky: Mohu i já zvolit tento přípravek? Jsou k dispozici názory lékařů? Proběhly u přípravku testy či studie? Nemá nežádoucí účinky? Mohu ho užívat i při léčbě vážných nemocí, jako je rakovina? Mohu ho brát i s ostatními léky? U přípravku Penoxal je možné odpovědět ANO na všechny tyto otázky.

Na jakém principu Penoxal funguje?

Penoxal působí imunostimulačně, jednoduše řečeno podporuje imunitu a zvyšuje obranyschopnost jak při onemocnění, tak i preventivně v situacích, kdy je organismus ohrožen nadměrným stresem. Penoxal má silnou schopnost působit na specifické bílé krvinky – B a T lymfocyty, které odpovídají za správné fungování imunitního systému. Nejlepším lékařem je právě imunitní systém, a ten pokud začne správně fungovat, tak si sám organismus najde nejlepší cestu jak to vyřešit. 


Proč je imunitní systém tak důležitý?

Imunitní systém je pro organismus člověka životně důležitou součástí, která mu umožňuje žít v nesterilním prostředí, čelit působení mikroorganismů a bránit se možnému onemocnění. Současné rychlé životní tempo, nadbytek stresu, nezdravé stravování, nedostatek pohybu a znečištěné životní prostředí však náš imunitní systém oslabují. Oslabený organismus je náchylnější k mnohým onemocněním. Každá nemoc znamená pro tělo velkou zátěž. Šetrnější a výhodnější je tedy onemocněním předcházet a o imunitní systém pečovat a posilovat hoV dnešní uspěchané době je silný imunitní systém nutností a měl by být běžnou součástí zdravého životního stylu.

Jak Penoxal pomáhá při onkologických onemocnění?

Silný imunitní systém si dokáže s nádorovými buňkami poradit a zničit je, někdy však potřebuje pomoc. Penoxal stimuluje imunitní systém a pomáhá tak optimalizovat jeho působení, které se projevuje dostatečně efektivně při boji s nádorovými buňkami. Přípravek může být užíván i během radioterapie a chemoterapie, kdy pomáhá snášet některé nežádoucí účinky léčby. Dále zlepšuje činnost trávicího traktu, jater, ledvin a dalších orgánů, které jsou při onkologické léčbě velmi zatěžovány, a tím přispívá ke správnému fungování organismu a celkové pohodě. Je tedy vhodným doplňkem u celkové léčby onkologického onemocnění.

Jaké má Penoxal využití v gastroenterologii?

Kromě pozitivního ovlivnění obranyschopnosti organismu napomáhá přípravek Penoxal ke správné funkci trávicího traktu, ve kterém je uložena i velká část naší imunity. Podporuje optimální stav střevní mikroflóry. Pozitivně působí na vyprazdňování, čehož lze využít i při léčbě mnoha onemocnění, při kterých dochází k narušení sliznice střeva, a tím ke zvýšenému riziku rozvoje závažnějších onemocnění. Pozitivní účinky Penoxalu na zažívání se projevují pocitem břišní pohody a rovnováhy.

Jaké má Penoxal využití v gynekologii?

Oslabená imunita, hormonální nerovnováha, strava s přebytkem cukrů, užívání antibiotik, nevhodná či nedostatečná hygiena, stres, promiskuita. To vše může vyvolat nežádoucí množení bakterií, kvasinek či uchycení HPV viru a vyvolat tak mykózy či další (a závažnější) infekce v křehkém ženském pohlavním ústrojí. Příznaky těchto onemocnění mohou být velmi nepříjemné a boj s nimi je často během na dlouhou trať.

Jiné, mnohdy bezpříznakové, jsou o to zákeřnější a mohou způsobovat i život ohrožující onemocnění, jakým je rakovina děložního čípku. K zamezení jejich vzniku a ke snadnějšímu a rychlejšímu vyléčení může významně pomoci přípravek Penoxal, který posiluje imunitu, čímž snižuje riziko vzniku onemocnění, upravuje nerovnováhu vnitřního prostředí a harmonizuje činnost reprodukčních orgánů.

Lze Penoxal využít i pro běžné onemocnění?

S výbornými výsledky lze Penoxal  užívat k posílení imunity v době chřipek a nachlazení, při zánětlivých, virových a bakteriálních onemocnění a také jako jejich prevenci. Harmonizací jednotlivých orgánových systémů se Penoxal  podílí na správném fungování organismu a celkové pohodě.

Mohou Penoxal užívat děti?

Vhodnou podporou u dětí od 3 let může být právě Penoxal, který dokáže imunitní systém podpořit proti běžným i vážnějším infekcím. Děti mají často problém spolknout velké želatinové kapsle, které u některých přípravků mají opodstatněnou funkci – uvolnit jednotlivé složky až ve střevě, kde se dokáží nejúčinněji vstřebat a působit. U přípravku Penoxal tento problém odpadá, želatinovou kapsli je možno rozdělit a její obsah rozpustit ve vodě, čaji či mléku. Vzniklý nápoj nezmění chuť, pouze barvu na tmavě červenou a účinek zůstává stále stejný.

A co využití Penoxalu u sportovců?

Při pohybu dochází nejen k posílení odolnosti organismu a předcházení imunitnímu deficitu, ale i ke snížení rizika alergií a kardiovaskulárních chorob. U velmi intenzivně a často sportujících však dochází k opaku – fyzický výkon a přetrénování vyčerpávají organismus a ten je pak k infekcím náchylnější. Po fyzické zátěži v těle přechodně dochází ke snížení schopnosti reagovat vůči antigenům (cizím látkám) a tvořit protilátky. Pokud v této době (3-12hodin) dojde k opětovné fyzické zátěži, odolnost organismu se významně sníží.

Imunitní systém oslabuje i stres a šok, samotná pohybová aktivita v těle spouští nežádoucí stresové mechanismy vytvářející volné radikály a rovněž stres způsobený psychickým napětím obranyschopnosti neprospívá. Antioxidanty, které proti nežádoucím volným radikálům bojují, jsou však u sportovců v deficitu, ani vhodná strava nestíhá naplno pokrýt potřeby trénovaného organismu a je nutné antioxidanty dodávat náhradní formou.

Při tomto opomenutí může nadměrná fyzická aktivita s nedostatkem antioxidantů vést k vyčerpání organismu, které může vyústit až v chronický únavový syndrom či vznik nádorového bujení s následným vyřazením ze sportovní činnosti.

Jak se Penoxal vyrábí a z čeho se skládá?

Hlavní složkou přípravku Penoxal je patentovaná účinná látka Biocol získaná z  izolovaného kmene mikroskopické houby a následně vyrobena biotechnologickou cestou. Tato látka obsahuje bioaktivní složky, které významně posilují imunitní systém. Pozitivní účinek je posílen i přítomností dalších přírodních látek v přípravku.

Vitamin C (100 mg) přispívá k normální funkci imunitního systému, normální činnosti nervové soustavy a dobré psychické činnosti. Rovněž podporuje tvorbu kolagenu, který je důležitý pro normální funkci dásní, kůže a zubů. Důležité je, že přispívá k normální činnosti imunitního systému a k ochraně buněk před oxidativním stresem.

β-1,3/1,6-D-glukan (20mg) z hlívy ústřičné má bioaktivní účinky a příznivě ovlivňuje imunitní systém a střevní mikroflóru.

Penoxal má 100% přírodní složení a neobsahuje žádné konzervační látky a umělá barviva.

Jsou u Penoxalu nějaké vedlejší účinky?

Penoxal je velmi dobře snášen. I při vysokém dávkování a při dlouhodobém užívání se nevytváří závislost. Přípravek nemá vedlejší účinky, není to antibiotikum, je zcela netoxický a bez vzájemného působení s ostatními přípravky nebo léky. Ve výjimečných případech může dojít k průjmu. V tomto případě doporučujeme snížit dávkování. U autoimunitních onemocnění doporučujeme jeho užívání konzultovat s Vaším lékařem.

V jakých baleních je Penoxal dostupný?

Penoxal se vyrábí v těchto variantách – 50mg verze v 60 a 120 kapslích a 100 mg verze ve 120 kapslích.

  pen

 

 

Autor: PharmDr. Tomáš Arndt, lékárník a konzultant celostnimedicina.cz