10+3 tipy pro cestovní lékárničky

1

Sluníčko pálí a léto vybízí k cestování. Blíží se doba letních dovolených a balení kufrů. U toho se pravidelně stresujeme, zda máme vše a na nic jsme nezapomněli. Součástí výbavy by měla být i cestovní lékárnička. Co by měla obsahovat?

Léky, které užíváte pravidelně

Určitě si do lékárničky nezapomeňte dát léky, které užíváte pravidelně. Zkontrolujte, zda jich máte dostatek na celou dovolenou.

Léky na bolest v krku, rýmu a kašel

Kapky do nosu, sirup na kašel a pastilky na bolest v krku se hodí v každém ročním období.

Léky na snížení teploty

Nikdy nevíte, kdy Vás nebo Vaše děti potrápí zvýšená teplota nebo bolest hlavy. Paralen, Nurofen nebo Ibalgin v lékárničce oceníte.

Léky na zažívání

Nejen při pobytu v cizích krajích, ale i u nás doma Vás může postihnout nepříjemnost v podobě zažívacích potíží. Určitě přidejte do lékárničky přípravky proti průjmu a probiotika.

1b

Teploměr

Přibalte zejména tehdy, kdy cestujete s dětmi. Horečka se může objevit kdykoli a když nemáte po ruce teploměr, je to problém. Nejde spoléhat na to, že bude v kempu alespoň k zapůjčení.

Prostředky proti nevolnosti

Přibalte cokoli, co uleví od nevolnosti – Kinedril, zázvorová lízátka apod. Cesty bývají náročné, nikdy nevíte, jaká cesta Vás čeká. A pokud cestování snášíte hůře, rozhodně si je přibalte.

Ochrana před sluníčkem

V létě nebo v zimě, ochrana pokožky by měla být na prvním místě. Vezměte s sebou opalovací a poopalovací přípravky, tělové mléko, panthenol apod. A nezapomeňte pokožku pravidelně natírat vrstvou opalovacího krému. Nezapomeňte ani na rty.

První pomoc při alergii

Pokud trpíte alergií, určitě si nezapomeňte doma antihistaminika. Oceníte je nejen při běžné alergii, ale také třeba na vyrážku, poštípání hmyzem nebo když to přeženete se sluníčkem.

Ochrana před hmyzem

Z výletu do přírody se můžete vrátit s klíštětem nebo poštípaní hmyzem. Prevence je důležitá a není správné ji podceňovat. Kousnutí klíštětem může mít nepříjemné následky v podobě boreliózy nebo klíšťové encefalitidy. Přibalte tedy kvalitní repelent a po každém výletu do přírody se pořádně zkontrolujte. Mějte po ruce i kleštičky na odstranění klíštěte a desinfekci.

Náš tip: Trioderm CARE Chladivá pěna s Arnikou

Na postiženém místě zanechává pocit chladu. I děti, které podobné přípravky odmítají, si ji nechají aplikovat, protože kromě chladivého efektu je potěší i praskajícím efektem. Má protizánětlivé účinky a hodí se i pro děti od 3 let.

Využijete ji nejen na štípance od hmyzu, ale také na různé otoky či pohmožděniny.

1a

První pomoc při drobných poraněních

Ať už cestujete s dětmi nebo bez nich, určitě s sebou vezměte také desinfekci, náplast, obvaz, nůžtičky či další potřeby. Hodit by se Vám mohlo také obinadlo.

Náš tip: První pomoc od Akutolu

Stačí drobná neopatrnost a škrábanec, odřenina nebo jiné zranění je na světě. První pomoc Vám mohou poskytnout produkty značky Akutol. Můžete jimi zastavit krvácení, aplikovat neviditelnou náplast, podpořit hojení ran. Stačí jedno stříknutí a rána je ošetřena. Děti asi moc nadšené nebudou, protože aplikace zaštípe. Není to ale nic strašného a děti na to rychle zapomenou. Naopak ocení AKUTOL STOP spray, který po sobě zanechává zlatou stopu. A to se dětem líbí.

Existuje také Odstraňovač náplastí, který je naprosto skvělý. Jen si vzpomeňte, jak je odstraňování nepříjemné a olepené. S tím vším si přípravek poradí!

Přípravky jsou k dispozici i v mini balení, které nezabere skoro žádné místo, službu ale udělá velikou.

Nezvaný host – opar

Další nepříjemností, která nás při dovolené může postihnout je i opar. Přibalte mastičku na opary a B-Komplex.

Desinfekce vody

Nikdy nevíte, jaká kvalita vody bude v cíli Vašich cest. Tableta na úpravy vody se do lékárničky vždy vejde a Vy si ušetříte spoustu starostí.

Cestovní lékárničky jsou nezbytným doplňkem turisty, sportovce, cyklisty nebo třeba i rodiče. Měly by obsahovat funkční prostředky pro první pomoc ať už na zahradě, v parku, u moře, pod stanem, v hotelu,… – prostě kdekoli.