3+1 tip, jak zvítězit v boji proti pocení

svěžest

Pocení je pro nás přirozené a bylo by špatné, kdyby tomu tak nebylo. Může se jednat o první příznak nemoci, stres, strach, fyzickou námahu nebo reakci na okolní teplotu. Přesto je nám to nepříjemné a neustále se hlídáme.

Hlavním důvodem, proč to řešíme, je nepříjemný zápach. Ten je způsoben bakteriemi, které jsou našemu tělu vlastní a jejich cílem je rozkládat bílkoviny a mastné kyseliny, které jsou součástí potu. Daří se jim ve vlhkém prostředí a proto je třeba tato místa ošetřit pomocí deodorantů nebo antiperspirantů.

Deodorant vs. antiperspirant

Také přemýšlíte, jaký je mezi nimi rozdíl? Antiperspirant se snaží omezit sekreci potu z potních žláz, čímž snižuje vlhkost prostředí. Deodorant bojuje s následky – tzn. s nepříjemným zápachem.

Při výběru vhodného přípravku je třeba zohlednit citlivost Vaší pokožky a složení deodorantu / antiperspirantu. Některé totiž mohou dráždit pokožku nebo vyvolat zánět. A navíc stejně nejsou účinné.

citron

Náš tip: Vyzkoušejte Weleda Citrusový deodorant bez obsahu hliníkových solí

Zavzpomínejte na léto a zahalte se do svěží citrusové vůně. Weleda deodoranty jsou bez obsahu hliníkových solí a zajišťují svěží vůni po celý den. Probudí Vaše smysly a povzbudí Vaše tělo ke zvládání každodenních nástrah.

Weleda deo Citrus Roll-on 24 hod je vhodný pro muže i ženy. Vůně je unisex a všem zajistí stejnou úroveň ochrany. I v letošních největších letních vedrech obstál.

Weleda kuličkový deodorant velmi příjemně voní, je zcela přírodní a opravdu poskytuje ochranu po celý den.

Weleda Citrusový deodorant s vylepšeným složením přirozenou cestou potlačuje nežádoucí tělesný pach, aniž by ucpával póry.

Weleda citrusový deodorant – jedním slovem perfektní. Miluji svěží vůni citrusů. Cítím se sebejistá, když mě provází celým dnem. Je jemný, netestovaný na zvířatech, bez hliníkových solí – co víc si přát? Jedinou nevýhodu vidím v tom, že jej nelze použít na čerstvě oholenou pokožku.

1a

Tuto dvojici citrusových deodorantů od Weledy jsme podrobili opravdové zatěžkávací zkoušce. Naše testování probíhalo v době nejvyšších letních teplot při pobytu v přírodě.

Letní dovolenou trávíme v přírodě – ideálně pod stanem. Letos nám počasí opravdu přálo a tak jsme mohli podnikat spoustu výletů. Doprovázela nás i dvojice Citrusových deodorantů od Weledy a byli jsme zvědaví, jak obstojí při túrách a výletech. Běžně nosím deodorant s sebou v batohu, aby se člověk mohl i během dne osvěžit. A byla jsem celkem překvapena, že jsem jej během dne nemusela vytahovat. Citrusová vůně mě provázela po celý den. Partner to měl trošku jiné – ano, testoval i muž, když už je to unisex deodorant 🙂 – odpoledne aplikaci opakoval. Přeci jen muži se potí více. Za nás hodnotíme jedničkou.

Jedná se o deodoranty, proto nečekejte, že Vás ochrání před mokrým tričkem apod. Jejich účelem je potlačit nepříjemný pach a tento účel plní dokonale. Kolem sebe totiž po použití budete šířit vůni připomínající čerstvě rozkrojený citrón. A to je třeba při jízdě MHD k nezaplacení.

 bylinky

Zmírněte své obavy

Není cítit pot? Nemám v podpaží mokré koláče na tričku? A co na to okolí? Tyto obavy se snažíme mírnit sprchou, která nás osvěží a pot smyje, účinek je ale časově omezený. A sprchovat se několikrát za den je nereálné, ba dokonce i nezdravé. Co s tím?

Pijte dostatek tekutin

Mnoho lidí si myslí, že čím méně budou pít, tím méně se budou potit. Chyba lávky. Je to přesně naopak. Když budete dodržovat správný pitný režim, budete se potit méně, protože tělo se bude ochlazovat.

Hlídejte svůj jídelníček

I skladba stravy ovlivňuje pocení. Zde plně platí výrok: „Jste to, co jíte.“ Těžká a kořeněná jídla podporují tvorbu potu. Naopak ovoce, zelenina a potraviny bohaté na vitamíny B a C, hořčík a vápník, tvorbu potu omezují.

Bylinky

I v boji s pocením mohou pomoci. Dnes už není vzácností doma vyrobený přípravek proti pocení s použitím šalvěje. Účinek ještě podpoříte šalvějovým čajem.