5 tipů jak v létě pečovat o nohy

2

V létě dostává naše pokožka pořádně zabrat. Výjimkou není ani pokožka nohou. I ta si zaslouží pravidelnou a důkladnou péči. Horké počasí jim dává zabrat, způsobuje otoky, nohy se potí – a my zrovna nožky vystavujeme v otevřené obuvi, kde každá nedokonalost – i ta sebemenší – bije do očí.

Jak tedy o nohy pečovat a předcházet nedokonalostem? Nestačí jen nalakovat si nehty. Ideální je zajít si na pedikúru. S trochou námahy to ale zvládnete i doma levou zadní.

Pečujte o nohy po celý rok

Nožky Vám za pravidelnou péči v průběhu celého roku poděkují- hlavně v létě. A vy si usnadníte práci. Pokud jste je v zimě zanedbávali, nic se neděje, je na čase se do toho „obout“.

Dopřejte nohám koupel

Každý den nehte své nohy zrelaxovat v koupeli, do které přidáte trochu koupelové soli. Za pomůže změkčit ztvrdlou kůži a odumřelé buňky půjdou snáze odstranit. Skvělé je střídat teplou a studenou koupel po dobu asi 15 minut. Podpoříte cirkulaci krevního oběhu.

1a

Zatočte se ztvrdlou kůží na patách

Chodidla bychom měli pravidelně promazávat. Vyzkoušejte třeba produkty značky Kneipp. Mast na zrohovatělou kůži chodidel  a Máslo pro péči o chodidla mohou být tou správnou volbou. Našlapujte měkčeji. Přírodní výtažky zjemní ztvrdlou kůži na chodidlech, paty nebudou praskat, a nožky budou jako nové!

Krém i když se jeví na začátku jako hodně mastný a pomalu vstřebatelný, má regenerační a hojivé účinky. Používám pravidelně už téměř 14 dnů a paty i celá chodila jsou jemná a zregenerovaná. Jsem moc spokojená. Doporučuji všemi deseti!

Ideální je nanést tenkou vrstvu masti na rozpraskaná chodidla a vmasírovat ji dovnitř krouživými pohyby. Již po 7 dnech byste měli poznat rozdíl!

Tato mast mě velmi překvapila, už jsem nevěřila, že na pánské paty zabere něco mimo profesionálního zásahu, ale používání tohoto výrobku se velmi osvědčilo. Produkt se rychle vstřebává, takže když zjistíte, že jste si vlastně zapomněli vyčistit zuby, není pro vás cesta do koupelny životu nebezpečný výlet po klouzající podlaze. Příjemně voní, ihned zpozorujete zlepšení, ale nšstěstí to není jako u většiny konkurenčních výrobků, že po umytí nevidíte žádný výsledek. Stačí párkrát namazat a opravdu vidíte progres.

Máslo pro péči o chodidla Vám nejen pomůže se zrohovatělou kůží na chodidlech, ale také v boji s plísněmi nohou a má i silné deodorační účinky. A je vhodné i pro diabetiky!

1

Pryč s odumřelými buňkami!

 

Nejen koupel je pomocníkem k odstranění odumřelé kůže. Vyzkoušet můžete také různé peelingy a pilníky na nohy. Jedním ze skvělých pomocníků je pilník na chodidla s mořskými minerály Scholl Velvet Smooth. Rotační válečky s diamantovými krystalky jsou nyní vylepšeny o sílu mořských minerálů.

Scholl Velvet Smooth mě opravdu mile překvapil. Dřív jsem složitě hledala termín, kdy si zajít na pedikúru, teď už to řešit nemusím. Scholl Velvet Smooth krásně obrousí a odstraní vše, co je na chodidlech navíc. Hlavice i rukojeť jsou ergonomické, použití je velmi jednoduché. Jako domácí pedikúra naprosto skvělé.

Elektrický pilník disponuje bezpečnostním zastavením, pokud je na něj vyvíjen příliš velký tlak. Zabrání tak nechtěnému poranění.

Rotační válečky jsou vyměnitelné, stačí si vybrat hrubost hlavice a starou jednoduše vyměníte za novou. V nabídce je také jemná peelingová hlavice, kterou můžete využít na exfoliaci chodidel i celých nohou.

Masáž nohou

Ulevte svým nohám od bolesti a únavy jemnou masáží. Tu si můžete provést sami, můžete poprosit partnera nebo využít různých masážních pomůcek. Na chodidlech jsou umístěny body, které mohou ovlivnit činnost některých našich orgánů. Masáž chodidel Vám tak může pomoci třeba s nespavostí, úzkostí, je prospěšná pro pleť i uvolnění celého těla.