5 tipů, jak změnit svůj životní styl a v létě se nebát plavek

zdravy zivotni styl

Blíží se doba letních dovolených, koupání,… Odkládáme vrchní vrstvy oblečení, procházíme náš letní šatník a zjišťujeme, zda nám naše oblíbené kousky stále ještě padnou. Tak rádi bychom si oblékli ty šaty, které jsme si loni přivezli z dovolené. Sami sebe se ptáme, zda si můžeme dovolit vyjít mezi lidi v přiléhavém topu, šortkách nebo dokonce plavkách. 

Nepřemýšlejte, konejte!

Vadí Vám nějaké to kilo navíc? Je nejvyšší čas s tím něco udělat. Ze všeho nejdřív je ale třeba se zamyslet, zda opravdu chceme zhubnout. A neodkládejte to. Začněte ihned. Když to budete odsouvat na zítra, pozítří,…, nikdy nezačnete.

Stanovte si cíl!

Najděte si motivaci – třeba právě ty letní šaty z loňské dovolené. Přeci se na ně nebudete chodit jen koukat. Srovnejte si to v hlavě a nastavte si takový cíl, který můžete splnit. Když budete chtít rychle shodit 10 kilo, určitě se to nepovede. Mnohem větší šanci na úspěch mají dlouhodobé reálné cíle.  Ty menší – dílčí – úspěchy Vás totiž nakopnou k další snaze.

Hýbejte se!

Každý den si zacvičte, zajděte na dlouhou svižnou procházku. Potřebujete něco v obchodě? Zajděte si tam pěšky. Pokud to je aspoň trochu možné, děti vyzvedávejte ze školy či školky také bez auta. Projdete se a ještě se od dětí dozvíte ty nejnovější a nejlepší zážitky.

Zdravá a vyvážená strava

Jíte zdravě? Je vaše strava vyvážená? Obsahuje ten správný poměr živin? Pokud to myslíte opravdu vážně a chcete se sebou něco dělat, není od věci ani návštěva výživového poradce – nejlépe nutričního terapeuta. Konzultace sice něco stojí, na druhou stranu Vám ale pomůže sestavit jídelníček, který bude vhodný přímo pro Vaše tělo a Vaše potřeby, odhalí chybu, které se dopouštíte a díky ní se Vám nedaří zhubnout.

Pokud disponuje váhou, která dokáže přesně analyzovat Vaše tělo, neodmítejte toto „vyšetření“. Dozvíte se, kolik procent Vašeho těla tvoří svaly a kolik tuky. Když se budete držet rad svého terapeuta, příště se budete divit, jak se tento poměr mění k lepšímu. Jak vybrat toho správného se dočtete v našem článku zde.

Buďte trpěliví!

Držíte se všech rad, zdravě jíte, sportujete a kila se stále drží? Nezoufejte, buďte trpěliví. Ta kila navíc jste nezískali přes noc a stejně tak se jich přes noc ani nezbavíte.