Koloidní stříbro – jak jej můžeme využít?

1

Koloidní stříbro jsou maličké částice a ionty čistého stříbra suspendované v čisté deionizované vodě (bez elektrických nábojů). Mají stejný elektrický náboj, takže se vzájemně odpuzují a jsou v soustavném pohybu. Čím menší jsou částice, tím je roztok účinnější. Často se mezi vědci hovoří o tom, že částice stříbra se v organismu projevují jako „stříbrné střely“.

To znamená, že samy vyhledávají choroboplodné zárodky a přitahují je svým opačným elektrickým nábojem (mají silný kladný náboj, zatímco většina choroboplodných zárodků má náboj záporný). Proto je možné říci, že nejde o náhodný, ale naopak o cílený proces, což v konečném důsledku zásadně podporuje léčbu a urychluje uzdravení. Stříbro je svými účinky nejuniverzálnějším antibakteriálním prostředkem, který lidstvo zná.

Historie stříbra po současnost
Antimikrobiální vlastnosti stříbra zaznamenala již staroindická i arabská medicína. K využití stříbra jako antimikrobiálního prostředku však ve větší míře došlo teprve v antickém Římě. Stříbro bylo známé pro své léčivé a antimikrobiální vlastnosti po tisíce let.

Hippokrates, „otec medicíny“, používal stříbro pro obnovu tkání a hojení ran. Starověké civilizace používaly stříbro proti vzniku nebezpečných nákaz a k zabránění znehodnocení potravin. Díky jeho vlastnostem se ze stříbra kdysi vyrábělo dokonce i nádobí a příbory. Takové nádobí prodlužovalo možnou dobu skladování některých potravin a částečně i chránilo své bohaté uživatele před tehdy smrtelnými a hojně rozšířenými střevními infekcemi. K velkému průlomu v možnostech užívání koloidu stříbra i pro širokou veřejnost došlo až na přelomu 19. a 20. století, kdy se díky technice objevila možnost užívat tento minerál (ryzí stříbro) přímo k léčebným účelům.

Před rokem 1938 bylo koloidní stříbro považováno za hlavní antibiotickou léčbu. Ve Spojených státech a bylo předepisováno tisíci lékaři jako lék č. 1. Bohužel, jakmile byla objevena tradiční antibiotika, postupně bylo zlikvidováno i klinické využití koloidního stříbra jako antibiotika. Přitom se v odborných kruzích hodně polemizuje o schopnosti stříbra ničit přes 650 druhů infekčních mikroorganismů bez rezistence.

1a

Čisté ryzí stříbro v koloidní podobě se osvědčilo při desinfekci vody, popáleninách, rozsáhlých ekzémech, plísních, vleklých nemocech kůže, ale také u chorob z překyselení, nebo přetížení organizmu.

Poslední výzkumy potvrzují schopnost ryzího stříbra na sebe „vázat“ a odplavovat některé jedovaté kovy, které se jiným způsobem nedaří z těla odstranit. Podobné léčivé účinky jsou dokumentovány i u zvířat a rostlin. V současné době se i přes nesporné vynikající vlastnosti stříbra nemůže od roku 2010 koloidní stříbro deklarovat pro vnitřní použití.

Kosmetické využití
Stříbrné pleťové tonikum díky obsahu nejjakostnějšího stříbra dokonale čistí a regeneruje pleť. Pravidelné používání pokožku vyhlazuje a dodává jí matný vzhled. Tonikum je určeno pro všechny typy pleti nezávisle na věku.