7+1 tip pro posílení imunity

čaj

Hlavně v době, kdy na nás ze všech stran útočí smrkající a kýchající lidé přemýšlíme, zda jsme se na toto období dobře připravili. Posílili jsme svou imunitu dostatečně? Ustojíme útok virů a bacilů?

Nejprve bychom si ale měli říct, co to ta imunita vlastně je? Jedná se o  schopnost organismu bránit se proti antigenům (např. virům ) pocházejícím jak z vnějšího prostředí, tak z prostředí z pohledu organismu vnitřního. Imunita se pak postará o tzv.imunitní odpověď vůči těmto strukturám.

Zjednodušeně řečeno nám pomáhá bránit se útokům virů a bacilů. Dělíme ji na vrozenou (přirozenou) a získanou.

Přirozená imunita je nám dána do vínku a zakládá se na nějaké konkrétní vlastnosti. Díky ní nemůže být náš organismus nějakou nemocí vůbec napaden.

Získaná imunita se týká konkrétní nemoci. Můžete ji získat buď proděláním nemoci (nebo jí příbuzné nemoci), nebo očkováním.

Jak imunitu posílit?

Způsobů je mnoho. A ačkoli si myslíme, že to není vůbec jednoduché, opak může být pravdou.

Otužování nejen sprchou

Pamatujete si, jak nás maminky sprchovaly studenou vodou, abychom byli otužilí? Úplně nejlepší je střídání teplé a studené vody, zakončené teplou sprchou.

Dalším způsobem je větrání. Pravidelně a důkladně větrejte. Přemýšlejte také o tom, jak jste oblečení předtím, než vyjdete ven. Pokud to jde, jednu vrstvu uberte.

Zdravý pohyb

Zařaďte do svého běžného života více pohybu. Vyběhněte schody; do obchodu si zajděte. Udělejte si příjemnou procházku.

Zdravá a vyvážená strava

Naše tělo potřebuje dostatek živin, vitamínů a minerálů. Základem je správné a pravidelné stravování. Než ráno půjdete do práce, nasnídejte se. Dopřejte si dopolední i odpolední svačinu, oběd, večeři a dokonce i druhou večeři. Jezte malé porce, ale  pravidelně.

Zdraví

Pitný režim

Neméně důležité je také pravidelně a správně pít. Optimální množství pro dodržení pitného režimu je u dospělého 2-3 litry tekutin denně. Čistá „kohoutkovice“ Vám pomůže s detoxikací organismu, výborné jsou také čaje.

Regenerace organismu

Nezapomínejte na dostatek odpočinku a spánku. I naše tělo si potřebuje odpočinout a nabrat síly na další den. Ideální je spánek dlouhý 8 hodin.

Nebraňte se doplňkům stravy na podporu imunity

Přípravků k posílení obranyschopnosti našeho organismu je na našem trhu opravdu hromada. Jak vybrat ten správný? Co vše by měl obsahovat?

  • Základ správně fungující imunity je založen v našich střevech. Užívejme tedy probiotika.
  • Jako malí jsme dostávali rybí tuk. Mnozí z nás se oklepou už jen při pouhé představě. V dnešní době jsou ale přípravky dovedeny téměř k dokonalosti – chuť je úplně jiná než kdysi. Nebojte se a vyzkoušejte např. rybí olej od Möller’s.
  • K posílení obranyschopnosti organismu a jeho uzdravování potřebuje naše tělo zinek. Podívejme se tedy na složení přípravku, zda jej obsahuje.
  • Vitamín A by také neměl chybět. Posiluje obranyschopnost organismu a také zvyšuje odolnost našeho organismu proti infekcím.
  • Vitamíny skupiny B jsou důležité pro činnost naší nervové soustavy, mozku a srdce. Jsou prevencí proti vyčerpání organismu.
  • Vitamín C je nejdůležitějším vitamínem v boji proti infekcím. Zároveň slouží také jako prevence. Zvýšený příjem vitamínu C během nachlazení zmírní jeho projevy a také Vám zkrátí dobu léčby.
  • Výborným zdrojem vitamínů A, C, E a dalších je rakytník. Vyzkoušet jej můžete v tekuté formě, nebo v tobolkách.

Immun44

Náš tip: Immun44 – preparát vhodný pro celou rodinu

Immun44® (kapsle a sirup), obsahují patentovaný rostlinný výtažek PLANTOVIR®, což je komplexní směs takzvaných polyfenolů, které se získávají standardizovanou extrakcí z vysoce hodnotných rostlin spolu s vyváženou dávkou vitamínů, minerálů a stopových prvků. Tyto kombinované látky, dávkované dle potřeby imunitního systému, slouží k nutričnímu zásobení imunitního metabolismu.

O přípravku jsem dřív neslyšela, o to víc jsem na něj byla zvědavá. Často hlídám vnoučátka, která ze školky a školy přinesou nějakou virózu, kterou od nich skoro pokaždé chytím. První účinky jsem pocítila asi po měsíci užívání, kdy nachlazení trvalo kratší dobu a rekonvalescence byla o něco rychlejší. Vyzkoušela jsem obě formy – sirup i tablety – a sirup se mi osvědčil právě ve dnech virózy – přijde mi, že lépe účinkuje při akutních obtížích.

Immun44® byl take klinicky testován a je v rakouských lékárnách – zejména v chladných ročních obdobích – obvykle nejdoporučovanějším produktem na imunitu.

Immun44 jsme vyzkoušeli napříč celou rodinou. Je to jeden z mála produktů, který se hodí pro všechny věkové skupiny a není třeba mít doma mraky krabiček. S imunitou u dětí docela bojujeme, přeci jen kolektiv dělá své. Účinky se neprojeví hned, je třeba pravidelného užívání. Vzhledem k parnému létu se člověk nevyhne pobytu v klimatizované místnosti nebo autobusu. Po jedné takové cestě mě a syna trápil ucpaný nos a bolest hlavy. Průběh byl ale mírnější, než obvykle. Jsem zvědavá, jak se užívání projeví u syna teď, po nástupu do školy.

Vyzkoušejte bylinky

Preferujete raději přírodu a bylinky? Můžete vybírat z bylinných čajů nebo různých tinktur. Asi nejznámější bylinkou, která posiluje imunitní systém je Echinacea. Ta je skvělým pomocníkem zejména v období chřipek, kdy působí zejména preventivně.

Detoxikační a posilňující účinek má pro náš organismus také Aloe Vera.

Bylinkový čaj