7+3 babských rad aneb Jak se zbavit rýmy přes noc?

ryma_1Vcelku banální, ale o to nepříjemnější onemocnění, které se šíří kapénkovou infekcí. Ucpaný a odřený nos, bolest v krku, pálení nosohltanu, zchvácenost a bolest hlavy. Jak se rýmy zbavit dřív, než se k ní přidá zánět dutin? Vyzkoušejte naše tipy!

Na rýmu platí cibule

Všestranný pomocník. Rýma, kašel, opar, chřipka. Nic před ní neobstojí. Obsahuje totiž cenné silice, které působí proti virům, bakteriím a plísním. Reguluje střevní mikroflóru, zvyšuje chuť k jídlu, podporuje krevní oběh a látkovou výměnu.

Nechte ji „vybrečet“

Cibuli nakrájejte, zalijte lžičkou medu a nechte ji přes noc uležet. Pustí šťávu, kterou budete po lžičkách užívat.

Cibule s majoránkou

Cibuli pokrájejte, zalijte vroucí vodou a přidejte majoránku. Nechte asi čtvrt hodiny louhovat. Podávejte s medem.

Cibulový obklad

Na zánět pomůže obklad. Cibuli pokrájejte a poduste. Povařenou ji zabalte do utěrky a přiložte na postižené místo. Uleví od bolavého krku i zánětu středního ucha.

fenyklFenykl

Prohřeje a pročistí tělo. Jednu lžičku drceného koření (ideálně fenykl nebo anýz) spařte čtvrt litrem horké vody. Nechte asi 10 minut louhovat, oslaďte medem a ještě teplý vypijte.

Silný vývar

Ten Vás postaví na nohy! Ale musí být opravdu poctivý. Pochutnáte si, dostanete do těla další tekutiny a pěkně Vás prohřeje.

Napařování

Naše babičky na něj nedaly dopustit. Ponořte ruce až po lokty do horké vody a vydržte co nejdéle. Nohy během sprchování nahřejte proudem horké vody a rychle navlečte teplé ponožky. Z dětství možná znáte také škopek s horkou vodou a solí, do kterého jste pokládali nohy, aby se prohřály. A na závěr zase teplé vlněné ponožky.

Můžete vyzkoušet také koupel s přídavkem oleje z borovice, eukalyptu nebo tymiánu. Napařte se, osušte a šup do peřin. Takto uměle zvýšená teplota pomáhá likvidovat viry a vám se dřív uleví.

spánek

Spánek

Nic Vám neuteče. Práce ani úklid nemají nožičky. Ulehněte do postele a dopřejte si dostatečně dlouhý posilující spánek. A nechte si něco pěkného zdát!

Vitamín C

Dopřejte si také dostatek vitamínu C. Jezte hodně čerstvého ovoce a zeleniny. Klidně si vezměte také tabletku vitamínu C z lékárny. Je to totiž právě vitamín C, který začne ve Vašem těle uklízet a zbavovat ho odpadu.

hlíva ústřičná

Hlíva ústřičná

Buďte připraveni a posilujte průběžně imunitu. Nečekejte, až Vás postihne rýma, kašel nebo angína. Ideálním pomocníkem je hlíva ústřičná. Obsahuje totiž důležité vitamíny, minerály a stopové prvky. Má protizánětlivé, antibakteriální a protivirové účinky. Je bohatým zdrojem beta-glukanů. Když její užívání zkombinujete s vitamínem C a laktobacily, nabídnete svému tělu to nejlepší pro posílení jeho celkové obranyschopnosti.