9+3 tipy, jak neudělat chybu ve výběru dětské chůvičky

spánek dítě

Ať už miminko teprve čekáte nebo už jste hrdými rodiči, stále přemýšlíte, co Vám ve výbavičce ještě chybí a co opravdu využijete. Jednou z věcí, které se určitě bude hodit, je dětská chůvička. Ta je při péči o dítě skvělým pomocníkem.

Chůvička je vlastně vysílačka, která Vám s péčí o dítě pomůže. Díky přenosu zvuku a případně také obrazu máte přehled o Vašem děťátku. Vy jej můžete mít pod dohledem, ať už jste kdekoli.

Chůvička Vám dá vědět vždy, když vaše děťátko zapláče nebo se bude dožadovat pozornosti. Vy tak můžete rychle dorazit, ať už jste na zahradě nebo v jiné místnosti v domě. Buďte stále ve spojení se svým dítětem!

Na trhu je velký výběr chůviček. Jejich cena je také rozdílná, stejně tak funkce, které Vám mohou nabídnout. Před výběrem je potřeba si promyslet, na co všechno budete chůvičku využívat, kde ji budete používat, jak dlouho, zda budete cestovat atd.

Na co si dát při výběru chůvičky pozor?

Dosah

Jaká je vzdálenost, na kterou chůvička funguje? Bude dítě spát na terase či zahrádce? Jaká je vzdálenost, kterou potřebujete k tomu, abyste jej měla pod dohledem?

Výdrž baterie

Jak dlouho chůvička vydrží bez napájení? Jak dlouho trvá, než se plně nabije?

Nabíjení

Pokud budete chůvičku používat i jinde než v pokoji, je dobré, aby fungovala na baterie – tzn. aby vydržela nějakou dobu mimo napájení. Pak ji můžete dát třeba do kočárku.

Video

Využijete i video přenos? Chcete dítě kontrolovat i na dálku – třeba ze zahrádky či místa jinde v domě? Budete klidnější, když dítě i uvidíte, než se spoléhat jen na přenos zvuku?

Jednosměrná vs. obousměrná

Chcete, aby Vás dítě i slyšelo a Vy jste ho mohli uklidnit, aniž byste byli v jedné místnosti? Nebo Vám naopak stačí, když uslyšíte, že Vás dítě potřebuje?

Analog nebo digitál?

Jaký přenos zvuku preferujete? Analogové chůvičky jsou nevhodné do paneláku, na druhou stranu jim nevadí překážky jako stromy a zdi. Digitálním chůvičkám mohou být na obtíž a tím pádem budou mít nižší dosah.

chůvička Avent

Náš tip: Podívejte se na naši nabídku chůviček Avent. Některé z nich pořídíte za mimořádnou akční cenu! 

Je vhodná i na cestování?

Pokud si s sebou chůvičku plánujete brát i na cesty, zvažte její velikost, skladnost a způsob nabíjení.

Další funkce

Některé chůvičky umožňují mnohem více než jen přenos obrazu a zvuku. I na dálku můžete na dítě mluvit a utišit ho; můžete mu pustit utišující melodii, která je součástí nebo ji do chůvičky nahrajete; disponuje nočním světýlkem nebo dokonce může promítat obrázky na zeď.

Cena

Kolik jste do chůvičky ochotni investovat? Ceny jsou rozdílné a vždy se odvíjí od množství funkcí, které Vám mohou nabídnout.

Z jakých chůviček můžeme vybírat?

Nejoblíbenější variantou – Audio chůvičky

Audio chůvičky jsou oblíbené pro poměr cena vs. výkon. Přenáší jen zvuk, nabídnou Vám ale také množství dalších funkcí jako noční světýlko nebo teploměr. Úměrně s těmito funkcemi roste i cena. Audio chůvičku tak pořídíte od pár stovek až po několik tisíc.

Video chůvičky Vám umožní dítko kontrolovat také pohledem

Pro náročnější rodiče, které chtějí dítě kontrolovat nejen sluchem, ale i zrakem, jsou určeny video chůvičky. Ty umožní kontrolu bez toho, aby za dítětem museli jít při sebemenším zvuku. Hodí se také pro rodiče, kteří nespí s dítkem v jedné místnosti.

chůvička TrueLife

Náš tip: TrueLife NannyCam H32 video chůvička je digitální video chůvička s přehledným barevným 3,2 palcovým LCD displejem, pokojovým teploměrem, automatickým nočním módem. 

Chůvička kombinovaná s monitorem dechu Vám dítě pohlídá i před SIDS

Další variantou je chůvička kombinovaná s monitorem dechu. Novinka poslední doby. Mnoho rodičů si pořizuje chůvičku i monitor dechu – dvě různá zařízení. Proč si tedy nepořídit obojí najednou?