Acerola, vynikající zdroj přírodního vitaminu C

acelora

Nízký strom či keř s názvem Acerola, Malpígie (Malpighia glabra L.) neboli tropická třešeň pochází z deštných pralesů Brazílie, Mexika, Jižní Ameriky a Střední Ameriky. Vyniká vysokým
obsahem vitaminu C a vzhledem k přírodnímu původu jej tělo dokáže zužitkovat mnohem lépe, než ze syntetických přípravků.

Vitamin C je pro lidský organismus nezbytný a Acerola obsahuje 30x více vitaminu C než pomeranč. Acerola 4,5 % a pomeranče 0,05 %. Je zdrojem vitaminu A, B2, B3, riboflavinu, kyseliny listové a minerálních látek, jako je draslík, fosfor, hořčík, měď, selen, sodík, vápník, zinek a železo.

Acerola se používá:

  • při zánětech
  • při srdečních potížích
  • při anémii
  • při revmatismu
  • při tuberkulóze
  • má silné antioxidační účinky
  • odstraňuje pocit únavy a dodává energii
  • pomáhá předcházet diabetické retinopatii (neléčená cukrovka může vést ke slepotě)
  • pomáhá vstřebávání účinných látek polysacharidů přes trávicí systém
  • při rekonvalescenci

Vyzkoušejte Hepatica Bio Acerola čistý výtažek v kapslích v ekonomickém balení 100 kapslí. 1 kapsle denně obsahuje garantované množství 85mg přírodního vitaminu C.

acerola

Acerola a nemoci

Acerola příznivě ovlivňuje vstřebávání polysacharidů přes trávicí systém a zvyšuje tak účinky jiných výživových doplňků snižujících hladinu cholesterolu s jejich antioxidačními účinky. Výtažky Aceroly snižují riziko vzniku nádorů plic a jiných druhů rakoviny, zpomalují průběh onemocnění a ničí nádorové buňky.

Způsobuje zlepšení stavu diabetiků, zmírnění známek stárnutí, podporu srdeční funkce a  krevního oběhu, zmírňuje alergické reakce, stimuluje imunitní systém, podporuje funkci zraku, zvyšuje ochranu pokožky a působí i na psychiku, protože pozitivně ovlivňuje emoce.

Acerola v kuchyni

Co se týče použití její výrazné chuti v kuchyni, tyto tropické třešně konzumují se syrové, v  pečených výrobcích, sladkostech, zmrzlinách, želé, džemech i ovocných džusech. Acerola se používá i pro výrobu alkoholických nápojů.

Obecně se doporučuje jedna lžičku prášku 3 až 5x denně, kterou můžete zamíchat do čaje, jogurtu, kaše, smoothie i ovocných šťáv. Podpoříte tak zdravý životní styl. Svými blahodárně působícími mikroživinami, se řadí mezi superpotraviny a vyšší přísun vitaminu C se hodí i v chřipkovém období.

acerola obr

Acerola na kosti, zuby i pleť

Vitamin C v kombinaci s rutinem ošetří křehké stěny žil a cév, přispívá i k pevnějším kostem a zubům. Zkvalitňuje vstřebávání železa i jeho využitelnost. Vitaminy z řady B při vnitřním užívání ovlivňují stav pleti a vlasů, ošetří aknózní pleť, padání i šedivění vlasů a vysušenou kůži.

Acerola obsahuje velké množství hořčíku, zinku, vápníku i beta-karotenu, které vašemu tělu prospějí.

Acerola proti stárnutí

Tento silný antioxidant pomáhá nastartovat obnovu buněk, napomáhá k omlazení organismu, při rekonvalescenci po úrazech nebo operacích pro rychlejší hojení ran a jizev. Komplexní účinek Aceroly stimuluje tvorbu kolagenu pro pevnou a pružnou pokožku. Jeho úbytek je hlavním faktorem pro tvorbu vrásek.

Acerola pomáhá při vyšší hladině cholesterolu, zvýšené jaterní zátěži a dokonce vám zrychlí metabolismus. V kosmetických přípravcích a vysokému obsahu vitaminu C dokáže s pletí hotové divy. Pleť projasní, sjednotí barevný odstín, zjemní pigmentové skvrny, stimuluje tvorbu kolagenových vláken a bojuje proti volným radikálům. Oddaluje předčasné příznaky stárnutí.

Kolagen i AHA kyseliny

AHA kyseliny, tzv. ovocné kyseliny, které jsou výborné jako chemický peeling, podobně jako vitamin C stimulují tvorbu kolagenu a zvyšují pevnost i pružnost pokožky. Pomáhá na akné, rozšířené póry a první vrásky. Antioxidanty chrání pokožku před působením volných radikálů, obnovují poškozené buňky, okysličují pleť, rozjasní stresovanou, povadlou a zašedlou pleť, které vrací lesk a jas.
Doporučuje se pro mladou a problematickou pleť, ale i stárnoucí pokožku poznamenanou
nepravidelným spánkem, nezdravou stravou, kouřením nebo prašným prostředím.

Hepatica Bio Acerola – výtažek přírodního vitaminu C vám zajistí pravidelný přísun céčka v té nejvíce přirozené formě.