Acylpyrin a chřipka

acylpyrin (2)

Chřipka a nachlazení jsou témata, se kterými se v současné době setkáváme na každém kroku, protože výskyt chřipkového onemocnění dle statistik roste z týdne na týden dle hlášení ARI (hlášení vydává Státní zdravotní ústav). Sezónní chřipka je charakterizována náhlým nástupem vysoké horečky, kašle (obvykle suchého), bolesti hlavy, bolesti svalů a kloubů, těžké nevolnosti, bolesti v krku a rýmou.

acylpyrin

Štěstí mají ti, kteří o chřipce slyší pouze v televizi či rádiu. Ti méně  šťastní“ ji okusí na vlastní kůži. Co tedy dělat, když vás chřipka „přepadne“?

Zvýšenou teplotu dokáže snížit řada látek jako například kyselina acetylsalicylová, která je nejdéle známá a používaná. Kyselina acetylsalicylová působí nejen proti horečce, ale i proti bolesti. Acylpyrin® patří mezi léky obsahující kyselinu acetylsalicylovou.

Nejznámější lék této značky je Acylpyrin® 500 mg tablety. Lék je na trhu k dostání ve formě tablet s půlící rýhou. Lidé, kteří preferují formu šumivých tablet, kdy se tableta rozpustí ve vodě a vypije, mohou zvolit Acylpyrin® 500 mg šumivé tablety.

Pro vyšší podporu imunitního systému při chřipce a nachlazení, kdy je v organismu nedostatek vitaminu C je možné využít léčivý přípravek Acylpyrin® + C 320 mg/200 mg šumivé tablety, který obsahuje 320 mg kyseliny acetylsalicylové a 200 g kyseliny askorbové (vitaminu C). Kyselina askorbová podporuje obranné reakce organismu a urychluje překonání chřipkových onemocnění.

A teď to hlavní na závěr, buďte ohleduplní ke svému okolí a v případě už chřipku máte, vyměňte cestu do práce za cestu do postele, vyležte se, vaše tělo i okolí vám za to budou vděčné, pijte hodně tekutin a hlavně nešiřte to dál!

Více na www.acylpyrin.cz