Aktivní vložky – inovace na trhu s dámskými hygienickými potřebami

žena intimní

Doba, kdy byly vložky nedostatkovým zbožím, je naštěstí dávno minulá. I výroba dámských hygienických potřeb zaznamenala za poslední tři desetiletí výraznou revoluci. „Prkenné“ vložky patří už jen do vzpomínek, a to nepříliš příjemných.

Na trhu najdete pestrou škálu dámských vložek, my se však dnes zmíníme o těch, které přinášejí ženám nejen větší komfort, ale berou ohled i na jejich zdraví.

Porodnické vložky Flower

Samostatnou kapitolou jsou porodní, nebo chcete-li poporodní vložky. Ty by neměly chybět ve výbavě žádné z budoucích maminek. Vzhledem k tomu, že po porodu odchází z těla krev v podobě takzvaných očistek, které mohou být v prvních dnech velmi silné, je zapotřebí savých, ale také velmi vzdušných vložek. Tyto požadavky běžné dámské hygienické potřeby nesplňují, jsou menší, slabší a chybí jim potřebná savost a prodyšnost. Díky dokonalému spojení našich moderních materiálů a vyspělé výrobní technologie zajišťují naše poporodní vložky maminkám maximální pocit sucha a pohodlí.

flower

Antiseptické vložky Flower

Antiseptické menstruační vložky jsou určeny pro podporu při léčení ženských problémů. Vložky obsahují aktivní kyslík, který se po aktivaci vlhkem a teplem začne postupně uvolňovat. Aktivní kyslík má antiseptické účinky a tím vložku a její okolí šetrně dezinfikuje. Uvolněný aktivní kyslík také neutralizuje aromatické sloučeniny a tím výrazně omezuje nepříjemný zápach.

flower 1

Probiotické vložky Flower

Ženy, které často trápí problémy s bakteriální kvasinkovou infekcí, by měly sáhnout po probiotických vložkách. Vložky obsahují čistou probiotickou kulturu Lactobacillus Acidophilus. Pokud má tato probiotická kultura dobré podmínky pro svůj život (vlhko a teplo), tak se rychle množí a začne zabírat na sliznici prostor, který již nemohou osídlit kvasinky a jiné mikroorganismy.

Laktobacily rozkládají přebytečný cukr ve formě glykogenu v buňkách poševního epitelu na kyselinu mléčnou a tím ubírají potravu kvasinkám, které glykogen ke svému růstu a množení potřebují. Navíc kyselina mléčná zásadně snižuje pH. Právě kyselé pH chrání citlivou sliznici před infekcemi způsobenými jinými bakteriemi a kvasinkami.

flower 2