Aluminaid: Rychlá úleva při popáleninách

aluminaidPopáleniny – nepříjemná poranění, která vznikají vlivem působení vysoké teploty na pokožku. Každý se s lehčími formami popálenin setkal, a proto moc dobře víte, jak toto drobné zranění může být nepříjemné a jak dlouho se hojí. Představujeme vám Aluminaid, speciální náplasti, které vám okamžitě uleví od bolesti a ošetří popálené místo.

Co jsou to popáleniny?

Nejlehčí formy popálenin, popáleniny 1. stupně, postihují pouze povrchovou vrstvu kůže a jsou způsobeny krátkodobým působením zdroje tepla na pokožku. Často se jedná o lehčí opaření příliš horkou vodou. Poškozené místo je bolestivé a zarudlé. Popáleniny 2. stupně jsou typické poškozením spodní vrstvy kůže a silnou bolestí. Na postiženém místě vznikají puchýře, které se hojí až několik týdnů. Nejtěžší, třetí stupeň popálenin již vyžaduje hospitalizaci v nemocnici a odbornou péči lékařů. Popáleniny zasahují do hlubších struktur kůže, která může v krajním případě odumřít. Regenerace takto postižené tkáně již není možná a je nutná transplantace kůže. Tato fáze popálenin je paradoxně méně bolestivé než první a druhý stupeň, protože dochází ke zničení receptorů, díky kterým vnímáme bolest. Pacientovi zůstávají rozsáhlé jizvy a zranění se hojí měsíce.

Popáleniny 1. a 2. stupně jsou však nejčastější a dochází k nim zejména doma při běžných domácích pracích, jako je vaření, žehlení či oprava elektrických zařízení. Až 40 % takto zraněných osob jsou malé děti a 60 % popálených dětí jsou ve věku do dvou let věku.

Jak popáleninám předcházet a jak je ošetřit?

Nejlepší je samozřejmě prevence a bezpečné zajištění předmětů, které mohou popáleniny způsobit. Máte-li však děti, možná se nad tímto doporučením pouze pousmějete. S malými dětmi často i ta nejdůmyslnější bezpečnostní opatření ztrácí smysl. V mžiku na sebe malé nenechavé ručky strhnou hrnec ze sporáku či sáhnou na rozpálenou žehličku. Zejména teď před Vánoci číhá „nebezpečí“ všude – rozpálené plechy s cukrovím či svíčky z adventního věnce – to vše Vám může advent znepříjemnit.

Jak se tedy správně zachovat, když už k popálenině dojde? Pokud se jedná o menší popáleninu 1. a 2. stupně, můžete postižené místo zchladit pod tekoucí studenou vodou. Aby to však mělo efekt, je potřeba místo chladit po dobu minimálně 30 minut. Během této doby ale stále dochází k poškození kůže vlivem nadměrné teploty. Řešení přináší Aluminaid – speciální náplast s hliníkovou fólií přiložíte na postižené místo a necháte působit. Hliníková fólie a hydrogelová vrstva ochladí popáleninu během několika sekund a minimalizuje tak riziko vzniku puchýře. Ošetření popáleniny pomocí náplasti Aluminaid je 32x rychlejší než při použití studené vody, gázy či nylonu. Rychlé a efektivní. Jak jednoduché!

Jak Aluminaid funguje?

Náplasti Aluminaid obsahují speciální hliníkovou vrstvu, která funguje na principu absorpce tepelné energie a odvádí přebytečné teplo z postiženého místa. Aby byl tento proces efektivnější, využívá Aluminaid speciálně tvarované hliníkové fólie (tzv. Pokročilá geometrie Aluminad), která je složena z okem neviditelných kuželovitých výstupků, díky nimž je plocha odvádějící teplo mnohanásobně větší. Dochází tak k rychlému vyrovnání teploty a ochlazení tělesné tkáně. Bolest ustupuje a snižuje se pravděpodobnost vzniku puchýře a následné jizvy. Spodní vrstva náplasti není lepivá a na rozdíl od gelových náplastí nezanechává na pokožce nepříjemný lepivý povlak. Snadno a bezbolestně ji odstraníte.

alumin naplast

Náplasti Aluminaid jsou vyráběné v několika velikostech. Speciální náplasti určené na konečky prstů, na klouby prstů rukou a čtvercové náplasti dvou velikostí určené k ošetření větších a menších popálenin na těle. Každá náplast je zabalena zvlášť ve sterilním obalu. Použití náplastí Aluminaid je velmi snadné a rychlé.

Aluminaid Easy AID box_NA801769_TK (1)Advanced First Aid Research, společnost vyrábějící náplasti Aluminaid, je skutečným profesionálem ve svém oboru. Vyrábí specializované lékařské pomůcky k léčbě těžkých, život ohrožujících popálenin, které vyžadují hospitalizaci v nemocnici. Vývoj samotných náplastí Aluminaid probíhal ve spolupráci s týmem NASA.

Aluminaid, náplasti mají místo v domácí lékárničce celoročně. Hodí se  na cesty a výlety a nebo při vaření či grilování. Nenechávejte nic náhodě a vybavte svou domácí lékárničku náplastmi Aluminaid!