Ať vás na dovolené nezastaví zácpa, či neprožene průjem

1

Zažívací potíže během letního volna potrápí až 70 % lidí. Mnoho z vás je zažilo na vlastní kůži a ví, že není na co vzpomínat. Je jedno, zda vás pořádně prožene průjem, nebo potrápí zácpa. Obojí dokáže dovolenou zkazit. Z toho důvodu je potřeba se připravit, dbát na prevenci a mít s sebou dobře vybavenou lékárničku.

Faraonova kletba je typická zejména pro africké státy, které paří mezi oblíbená letoviska Čechů. Dostat cestovatelský průjem v Tunisku či Egyptě není nic neobvyklého. Ovšem potkat vás může také v Turecku či Černé hoře. Na svědomí jej nejčastěji mají cizí bakterie, odlišné klimatické podmínky, neobvyklá strava či kontaminovaná voda nebo potraviny. Prvním signálem jsou křeče v břiše a pocení.

Podpořte svou střevní mikroflóru probiotiky

1Účinnou obranou proti cestovatelskému průjmu je rovnováha střevní mikroflóry. Tu můžete podpořit užíváním probiotik. Nejvhodnější je brát probiotika týden před cestou, během dovolené a ještě týden po návratu domů.

K dostání je celá řada přípravků, zvolit byste však měli takový preparát, jenž bude stabilní s ohledem na teplé podnebí a cestu vydrží. Pro dospělé jsou takovým přípravkem Swiss Laktobacily“5“. Jsou vyrobené speciální patentovanou technologií, jež podstatně zvyšuje odolnost a stabilitu probiotických bakterií, takže se nemusí uchovávat v chladu.

Jejich jedna kapsle obsahuje až do konce trvanlivosti přípravku minimálně šest miliard prospěšných bakterií pěti různých kmenů laktobacilů a bifidobakterií. Pro děti jsou pak určeny Swiss LAKTOBACÍLKY, které mají podobu cucavých pastilek s třešňovou příchutí.

 

Zácpa vám může vystavit stopku

Jenže na cestách vás může potkat i pravý opak průjmu, tím je zácpa. Situace pak není o nic příjemnější. Jste nafouklí, bolí vás břicho a můžete být malátní. Na nějaký výlet nemáte ani pomyšlení, co kdyby to na vás zrovna přišlo. Najít v ten správný okamžik toaletu, nemusí být vždy jednoduché. Navíc zácpa vás může potkat naprosto kdekoliv, tedy i při dovolené v Česku.

Za těmito zdravotními neduhy nejčastěji stojí vaše psychika, a proto předcházet jim nemusí být úplně snadné. Právě stres spojený s cestou a volnem může být spouštěcím faktorem. Přidáme-li k tomu jiný stravovací režim s často menší konzumací vlákniny, nebo naopak nezřízeným přejídáním, jelikož bufetové menu k němu často svádí, problém je na světě velmi rychle.

1a

Spolehlivě pomůže projímavé ovoce

Naštěstí existuje i šetrné řešení, jak se zácpy zbavit. Stačí zajít do lékárny a pořídit si přípravek Fructolax Ovoce&Vláknina. Ten je k dostání v podobě tablet či žvýkacích kostek. Tablety obsahují výtažky z ovoce a vlákninu. Jsou účinné a zároveň velmi skladné, takže se vám snadno vejdou do tašky či kabelky.

Žvýkací kostky pak obsahují ztužené projímavé ovoce, jež vám pomůže rozhýbat střeva. Výtažky z tamarindu indického, fíků a reveně lékařské pomáhají zprůchodnit střeva a přispívají k pravidelnému vyprazdňování.

Ať se rozhodnete pro tablety či kostky, tak stačí večer jeden „kousek“ spolu se sklenicí vody a výsledek se dostaví ráno. Ale nemusíte mít obavy, přípravek je 100% přírodní a nemá žádné vedlejší nežádoucí účinky. Tedy nedráždí střevní stěnu, ale pouze povzbuzuje funkci střev.