Atopici, nevzdávejte boj s ekzémem!

protopan box

S neradostnou diagnózou atopický ekzém odchází od lékaře stále více dětí i dospělých. Nepříjemným onemocněním, jež v akutní fázi doprovází úporné svědění a rozpraskaná kůže, trpí už novorozenci. Objevuje se však i v pozdním věku a obrací lidem život naruby.

Pokud na váš atopický ekzém nic nezabírá, zkuste se na něj podívat jinýma očima a vyzkoušejte komplexní přístup. Pečujte o pokožku zvenku i zevnitř. Zvenku krémy bez kortikoidů ( Protopan Local Cream pro atopiky 50ml ) a zevnitř cílenými doplňky stravy ( Protopan BOX – kompletní péče o atopický ekzém ).

Za vývojem i testováním jediné kompletní řady pro lidi s dermatitidou s názvem Protopan stojí atopik, který se sám 30 let pokoušel zbavit atopického ekzému pomocí kortikoidů, které však mají celou řadu nepříjemných vedlejších účinků. Po dvou letech výzkumu, vývoje a testování tak přišla na svět řada přípravků Protopan, která jeho projevy ekzému utlumila natolik, že dnes nikdo nepozná, že atopikem skutečně je. Kortikoidy už nepotřebuje.

protop

Žádný atopik by neměl spoléhat na zázraky a začít svůj boj s ekzémem především pozorováním sebe sama. Sledovat souvislost mezi tím, co jí, co si obléká a v jakém prostředí se pohybuje, a vypozorovat, v jakém stavu je následně jeho pokožka. Nejproblematičtější je tradičně strava – z ní by měly zmizet především cukry – sladkosti, slazené nápoje a čokoláda, které organismus zakyselují a mění tak jeho pH. Zejména atopická pokožka je na podobné výkyvy velice citlivá. Proto Protopan přináší pH balance, který obsahuje řadu minerálů a stopových prvků vhodných k odkyselení organismu a úpravě jeho pH.

V českém jídelníčku naopak stále více chybí omega mastné kyseliny, které dermatologové obecně doporučují pro jejich schopnost mírnit svědění i zánět. Protopan Omega 3&6 umožňují konzumaci denní dávky v příjemné podobě tobolky s obsahem rostlinných výtažků s 2 nezávislými studiemi přímo na atopicích. Bez nepříjemné chuti i vůně.

Co jsou probiotika, ví dnes každý. I lékaři při předepisování antibiotik automaticky doporučují užívání probiotických kultur. Ty jsou obsaženy například v jogurtech či k dostání v kapslích. Ne všechny kmeny těchto užitečných bakterií jsou však schopny přežít cestu trávicím traktem a dostat se až do tlustého střeva, kde mají za úkol obnovit přirozenou střevní mikroflóru. Ta je důležitá pro správné fungování těla a příjem živin – tedy i živin pro pokožku.Zde jsou vhodné kapsle Protopan Probiotika + inulin .
protop1

Nedílnou výbavou každého atopika jsou samozřejmě také kvalitní promazávadla. Promašťovací Local Cream a mléko Body Lotion kůži dokonale promastí a nechají ji volně dýchat. Díky vhodně zvolené receptuře dodávají hluboko do kůže všechny potřebné složky pro tvorbu účinné kožní bariéry, která má za úkol bránit vnikání škodlivých a dráždivých látek.

protop2

Ideálním doplňkem k celé řadě pro atopiky je sprchový olej Protopan Shower Oil. Neobsahuje škodlivé tenzidy, jemně čistí a zanechává pokožku svěží a lehce promaštěnou. Zároveň je možné se ihned obléknout. Jeho použití je kromě každodenní hygieny také tam, kde není možné nebo praktické se po koupeli či sprše promazávat.