Batist Flower – Pro větší komfort

Doba, kdy byly vložky nedostatkovým zbožím, je naštěstí dávno minulá. I výroba dámských hygienických potřeb zaznamenala za poslední tři desetiletí výraznou revoluci. „Prkenné“ vložky patří už jen do vzpomínek, a to nepříliš příjemných.

Na trhu najdete pestrou škálu dámských vložek, my se však dnes zmíníme ty, které přinášejí ženám nejen větší komfort, ale berou ohled i na jejich zdraví.

Antiseptické

Prvními jsou antiseptické menstruační vložky. Obsahují aktivní kyslík, který zlikviduje nepříjemný zápach a v neposlední řadě zvyšuje prodyšnost vložky a šetrně ji desinfikuje.

Probiotické

Citlivější ženy by měly sáhnout po probiotických vložkách. Přítomnost probiotik totiž snižuje pH tkáně, a zamezuje tak množení nežádoucích organismů. Díky tomu se výrazně snižuje obtěžující zápach a zabrání případné infekci.

Poporodní

Samostatnou kapitolou jsou porodní, nebo chcete-li poporodní vložky. Ty by neměly chybět ve výbavě žádné z budoucích maminek. Vzhledem k tomu, že po porodu odchází z těla krev v podobě takzvaných očistek, které mohou být v prvních dnech velmi silné, je zapotřebí savých, ale také velmi vzdušných vložek. Tahle kritéria běžné dámské hygienické potřeby nesplňují, jsou menší, slabší a chybí jim i potřebná prodyšnost.

BOX:Díky dokonalému spojení vyspělé technologie a moderních materiálů zajišťují maminkám poporodní vložky pocit sucha a pohodlí.

Na trhu máte naštěstí široký výběr porodních vložek, které dokonale absorbují tekutinu a dopřejí vám během prvních dnů a týdnů mateřství zasloužený komfort. Odborníci, ale hlavně samy maminky doporučují porodnické vložky s povrchem tvořeným netkaným textilem. Ten rychle odvádí tekutinu díky funkčnímu embosování (tedy drážkám na povrchu) do savého jádra vyrobeného z celulózy.