Běh – fenomén poslední doby

1

Ať už jdete jen tak po ulici, nebo se vydáte do parku či na procházku, skoro vždy potkáte nějakého běžce. V poslední době se obliba běhání zvyšuje. Proč?

Nejčastějším důvodem, proč se lidé začnou běhu věnovat je zlepšení fyzičky, nálady a také chtějí podpořit spalování tuku.

Běh je druh pohybu, kdy se pohybujeme pomocí nohou a ty jsou v určitém okamžiku nad povrchem zemským. Pokud také běháte – a je jedno, zda závodně nebo jen tak pro zábavu, musíte tělu dodávat dostatek energie. Svému tělu musíte dodat sacharidy, bílkoviny i tuky.

Sacharidy

Nejsou to jen cukry obsažené v potravinách. Sacharidy jsou nejdůležitějším zdrojem energie pro svalová vlákna. Rychle Vám dodají potřebnou energii a dokonce bez nějakého velkého úsilí.

Pokud potřebujete energii na dlouhý běh, sáhněte po tzv. pomalých sacharidech. Jejich zdrojem jsou celozrnné výrobky, těstoviny, sladké brambory nebo ovesné vločky.

Bílkoviny

Díky nim svaly regenerují. Bílkoviny  by měly obsahovat co nejširší spektrum aminokyselin. Do těla je musíme doplňovat vhodným způsobem, aby nedocházelo ke štěpení svalových bílkovinných vláken na aminokyseliny glutamin a alanin.

Skvělým zdrojem je kuřecí maso, maso z ryb, tvaroh, červené maso nebo Cottage.

Tuky

K běhu je tělo nepotřebuje, ale k lepším výkonům a zdravému organismu ano. Dopřejte si avokádo nebo kousek kvalitní čokolády. Ze všech živin (sacharidy, tuky, bílkoviny) mají nejvyšší energetickou kapacitu.

Jaké vitamíny a minerály je třeba tělu dopřát?

Ideální je, pokud vše dopřáváme tělu pestrou stravou. Ne vždy se to ale daří, obzvláště minerály je třeba doplnit prostřednictvím doplňků stravy.

Myslete také na klouby

Nepodceňujte péči o klouby a dodávejte jim potřebnou výživu.  Samotný běh jim neškodí, naopak. Běh totiž posiluje tkáň chrupavek. Přesto mnohdy běžci mohou trpět bolestí kloubů. Ulevit od bolesti Vám může změna povrchu kde běháte, kvalitní obuv nebo různé doplňky stravy.

2

Náš tip: Vyzkoušejte Barnys MSM Sioux

Barny’s Sioux obsahuje ultra čistou podobu přírodní látky Lignisul MSM. Barny’s Sioux je přírodní přípravek bez konzervantů a jiných aditiv. Tradiční severoamerická receptura pro klouby a celý pohybový aparát. Rychlý a efektivní už po několika dnech.

Již delší dobu mě pobolívají kolena. Vyzkoušela jsem už několik přípravků, žádný mi ale moc neulevil. Ačkoli chuť MSM Siouxu není nic moc ( ze začátku jsem s ní opravdu bojovala), tak účinek se asi po 2 týdnech pravidelného užívání začal pomalu projevovat. Kolena zvládala větší zátěž.

Obsah aktivních látek

  • Obsahuje ultra čistou podobu látky MSM (methylsulfonylmethan) v koncentraci 99,97 %. Pro zachování vysoké kvality nejsou přidávány žádné pomocné látky.
  • MSM Lignisul (methylsulfonylmethan) – zdroj organicky vázané síry, vitamin C (kyselina askorbová).

Barnys MSM Sioux mě mile překvapil. Chuť je sice spíše pro otrlé (ale zvyknete si), důležitý je ale výsledný efekt. Ze začátku jsem pociťovala jen úlevu od bolesti, postupně se ale zlepšovala i hybnost kloubů. Důležité je ale pravidelné užívání. Oceňuji také velikost balení – 600 g vystačí na 6 měsíců.

Dávkování:
Užívejte 1 odměrku přípravku Barny´s MSM Sioux denně rozpuštěnou ve vodě, nejlépe ráno během snídaně. Náš tip: přidejte do sklenice půlku vymačkaného citronu pro dochucení nápoje. Nepřekračujte doporučenou denní dávku.

Barnys MSM Sioux ale není určen jen pro aktivní sportovce. Může jej užívat každý, koho trápí bolest kloubů. Pokud jej budete užívat pravidelně, výsledek se určitě dostaví. Nečekejte ale zázraky hned po první dávce. Jak tomu bývá, vše potřebuje svůj čas.