Bez krému na opalování ani ránu!

1a

Dětská pokožka je velmi jemná a náchylná k podráždění. Věděli jste, že je 5x slabší než pokožka dospělých? Obsahuje sice více vody než pokožka dospělých, mnohem snáze se ale vysuší. Vyvíjí se až do tří let věku, do té doby není schopna zajistit plnohodnotnou ochranu. Je tedy třeba se o ni pečlivě starat. 

Kůže je pro každého z nás velmi důležitá. Chrání nás před poraněním, UV zářením, před průnikem infekcí a mnoho dalšího.

Kojenci do 1 roku věku by na sluníčko vůbec přijít neměli. Jejich pokožka je tenká a obsahuje málo pigmentu. Miminka navíc nemají zcela vyvinuté potní žlázy a jejich tělíčko tak není nijak chráněno proti přehřátí organismu.

Opalovací přípravky s minerálními filtry

Bez „opalováku“ to prostě nejde. Jeho používání je vhodné pro děti už od cca 6 měsíců. Používat bychom měli přípravky určené právě pro tu nejcitlivější dětskou pokožku.

Pro děti dermatologové doporučují přípravky s obsahem fyzikálních neboli minerálních filtrů. Tzn., že se nevsakují do pokožky, neucpávají póry a pokožku tak nedráždí.

Při jejich výběru dbejme na složení, a hlavně také na ochranný faktor. Ten by se u dětí měl pohybovat mezi hodnotami 30-50.

MRqjlVRPGO4svsJx23RQ_full_fb_Weleda_cz

Náš tip: Opalovací přípravky Weleda Sun Care

Opalovací přípravky s minerálními filtry odráží sluneční paprsky a chrání tak pokožku před spálením.

Na přípravky z řady Weleda Sun Care jsem byla velmi zvědavá. Dcerce je 8 měsíců a tak jsme dlouho zvažovali, který krém pro ni bude nejlepší. A jelikož s Weledou máme zkušenosti jako s dětskou kosmetikou, svěřili jsme se i nyní do její péče. Trochu jsem tápala, co znamená „bílý film“. Zjistila jsem hned při prvním použití. Dcerka byla celá bílá, ale skvěle chráněná. Tatínek se sice zděsil, ale já aspoň přesně věděla, kde je dcerka natřená. Oceňují přírodní složení a délku ochrany před sluníčkem. Weleda je prostě jednička!

Přípravky sluneční péče s minerálními UV filtry jsou vyvinuty tak, aby na pokožce dlouho vydržely.  Jsou skvělé jak pro děti, tak pro sportovcie milovnícky horských túr nebo lyžaře. Přípravky jsou voděodolné, ale POZOR! Ani extra voděodolný krém nezaručí 100% ochranu proti slunečním paprskům. Abychom dosáhli požadovaného efektu, je třeba jeho aplikaci pravidelně opakovat.

Weleda mléko na opalování si odnesla dcerka do školky. Přeci jen chodí na procházky a na zahrádku i v tom největším parnu. Nenapadlo mě ale paní učitelku poučit o „bílém filmu“. Odpoledne na mě čekala a hned se ptala, co to má dcerka za krém. Byla prý „celá bílá“. No, „byla“ není tak úplně správně. Pořád je bílá. Není něco špatně? Hned jsem tedy osvětlila situaci, že je to naopak správně. Krém dlouho vydrží a paní učitelka bude hned vědět, zda je dcerka pořádně natřená. Prvotní šok vystřídalo poznání a uznání. ŠKODA, ŽE TAKOVÝ KRÉM NEMÁ VÍCE DĚTÍ!

Čím větší jsou částice minerálních filtrů, tím lépe odrážejí viditelné světlo. Toto naše oči vidí jako bílou barvu. Takže když si na kůži natřeme opalovací krém na minerální bázi, objeví se takzvaný “bílý film”. S vyšším faktorem krému pak i kůže vypadá běleji.

Tak přesně to můžeme potvrdit. Po namazání se ihned objeví bílý film. Asi jsem ho čekala nějak mírnější, protože ačkoli jsme o tom věděla, lekla jsem se. Skvělé ale je, že nátěr dlouho vydrží, a to i po koupání. Vyzkoušeli jsme s dětmi porovnání, jak často je třeba aplikaci opakovat, a v porovnání s jinými krémy méně často, a přesto je pokožka lépe chráněna. Za nás dáváme 1 s hvězdičkou.

A myslí Weleda i na péči o pokožku po opalování? ANO!

Jelikož opalovací mléko a krém od Weledy jsou opravdu vynikající a naším testem prošly bez ztráty květinky, vyzkoušeli jsme také WELEDA Mléko po opalování. ani tentokrát jsme nebyli zklamáni.

Mléko po opalování příjemně voní, skvěle se roztírá a chladí pokožku podrážděnou slunečními paprsky.

Jemné mléko po opalování s obsahem šťávy z Aloe vera příjemně chladí, zklidňuje a hydratuje pokožku po slunění. Nezanechává pocit mastnoty.

Weleda Mléko po opalování obsahuje výtažky z Aloe Vera, takže pokožku po opalování zklidní a hydratuje. Příjemně voní, pokožka po aplikaci není mastná. Rychle se vstřebá do pokožky. Oceňují také přírodní složení.

Použití:
Po opalování mléko jemně naneste na všechny části těla, které byly vystaveny slunci. Před použitím přípravek dobře protřepejte.