Bojujete s vaginální mykózou? Známe řešení!

obrazek

Jedním z nejčastějších onemocnění, se kterým my ženy pospícháme ke svému ženskému lékaři, je vaginální mykóza, s níž se řada z nás potýká. Často se bohužel jedná o unavující, vyčerpávající, nikdy nekončící bitvu, vaginální mykóza se opakovaně vrací. Z dočasných vítězství se můžeme radovat jen do chvíle, než vaginální mykóza na náš klín udeří znovu. A ona udeří! Pokud neodstraníme všechny skutečné příčiny tohoto onemocnění.

Snad jen ženská duše je zranitelnější než její klín. Přesuňme se tedy níž, směrem k ženskému podbřišku a řekněme si, v čem je jádro problému. Mykóza je vlastně kvasinkové osídlení ženských orgánů a problém nastává při nerovnováze v poševní sliznici.

Příčin může být mnoho: užívání antibiotik, nedostatečná hygiena, koupání v bazénu, mokré plavky, neprodyšné oblečení, ale třeba i diabetes nebo stres a nerovnováha ve střevní mikroflóře. A nesmíme opomenout i nezdravou stravu, překyselení organismu či špatný životní styl, které připravují mykózám životní podmínky, aby mohly způsobovat stále další problémy.

shutterstock_230853850

Hledáte-li alternativní způsoby léčby těchto obtíží, které nás tolik zraňují, začněte řešit střevní nerovnováhu. Vhodná jsou k tomu probiotika, ta jsou dostupná třeba v přírodní očistné kúře Trizones – přírodní očistná kúra.

Podpořit svoje zdraví můžete těmito bylinkami: kontryhel, hluchavka nebo řebříček. S úspěchem lze užívat speciálně namíchané bylinné směsi, pozitivně působí rovněž bylinné koupele, při nichž používáme měsíček lékařský a řebříček. Jednoduchým a účinným prostředkem v boji s vaginální mykózou je i čistý bílý jogurt s živými kulturami, který jednoduše aplikujeme na postižené místo.

shutterstock_451475005

Zdrojem problémů jsou zpravidla i nesprávné stravovací návyky. Rada první a hlavní: vynechte cukry v jakékoli podobě! Cukry jsou téměř všude, a pokud jich spotřebujete větší množství a v nejhorším případě denně, potíže se vám budou vracet. Dále nám ženám často schází jód, železo a zinek.

Jód obsahují mořské ryby a řasy, jodizovaná sůl, mléko a mléčné výrobky, minerální vody. Dobrým zdrojem železa je ovoce, a to i sušené (meruňky, višně, třešně, jahody, maliny, ostružiny, borůvky, černý rybíz, hrušky, fíky), datle a avokádo. Zinek získáváme ze surovin jako je maso, játra, ořechy, slunečnicová a dýňová semínka, listová zelenina, obilné klíčky, kroupy, špalda nebo droždí a meruňky.

shutterstock_304298462

Tak jako u všech jiných onemocnění, skutečnou příčinnou nejrozmanitějších zdravotních obtíží bývá nemocná duše. Stres, nespokojenost a nervozita nám ubírají mnoho energie. V lidském těle dochází k překyselení a velmi citlivé sliznice na tyto neblahé podněty reagují. Významnou příčinou onemocnění jsou neharmonické partnerské vztahy, ty se symbolicky projeví i v našem klíně, v chrámu šťastného partnerského života.

Psychická stránka je pro ženy velmi důležitá, nezapomínejte na sebe, dopřejte si chvilky zaslouženého oddechu, které vás dobře naladí. Rada pro všechny ženy: naplňte svoji mysl pozitivním myšlením, meditujte. Vyzkoušejte malý trik, pořiďte si deníček a každý den si do něj zapisujte svoje úspěchy, i ty nejmenší.

trizones

Vypadá to jednoduše a bezvýznamně, ale výsledek deníčkové terapie je překvapující.

Zkuste to alespoň na týden a uvidíte. Nevíte jak na to? Zkuste to třeba takhle: jsem vděčná za svoje děti, za svoji práci, svůj byt; přečetla jsem si krásnou knihu; vyšla jsem si s kamarádkou, vyžehlila jsem obrovskou hromadu prádla, která na mě nespadla atd. Opravdu to funguje, jen se odvážit a psát. A k dobré začátku se můžete nastartovat očistnou kúrou TRIZONES.