BOJUJTE PROTI MENOPAUZE NEHORMONÁLNÍ CESTOU S GS MERILIN HARMONY

Menopauza označuje trvalý konec menstruace a tím i plodnosti. Nastává průměrně mezi 45 až 55 lety, přičemž některé ženy může kvůli zdravotním problémům postihnout i dříve. Tento zcela přirozený biologický proces s sebou až ve dvou třetinách případů přináší řadu omezujících příznaků, jako jsou návaly horka, noční pocení, poruchy spánku, změny nálad nebo bolesti kloubů. Přestože se to mnoha postiženým ženám zdá téměř nemožné, i tyto nepříjemné projevy menopauzy, související s náhlým poklesem hladiny estrogenu, lze účinně řešit a klimakteriem projít v klidu a pohodě bez léčby hormony. Ideálním řešením je nehormonální doplněk stravy GS Merilin Harmony, který je v období menopauzy obzvlášť vysoce účinný.

Přírodní léčba menopauzy

Přírodní alternativou pro ženy trpící akutním klimakterickým syndromem, které se jakéhokoli důvodu nechtějí léčit hormonální substituční terapií, je užívání rostlinných látek. Nejvíce vědecky prozkoumanou alternativou hormonů je výtažek z ploštičníku hroznatého (Cimificuga racemosa), tradiční léčivky, kterou můžeme nalézt na východním pobřeží Spojených států, kde ji již před staletími využívali v oblasti zdraví indiáni.

Moderní medicína za půl století ověřila bezpečnost této rostliny i její blahodárné účinky na ženy procházející menopauzou. V rámci četných studií bylo zjištěno, že 70 % žen – popisujících své obtíže jako mírné až středně těžké – reaguje na podání výtažku z této rostliny obdobně jako na hormonální substituční léčbu.

Zázračná kombinace

Působení ploštičníku na projevy menopauzy lze ještě znásobit. Studie německých lékařů (V. Briese et al. Maturitas 57 (2007) 405-414) z roku 2007, uskutečněná u 6 141 žen, prokázala kombinovaný účinek  výtažků z ploštičníku (20 mg) a třezalky tečkované (Hypericum perforatum, 30 mg) oproti zavedené terapii se samotným ploštičníkem. Tato klinická studie potvrdila zlepšení nejen u žen s klasickými vasomotorickými příznaky (návaly horka a pocení), ale také u žen s výkyvy nálad, mírnými depresemi a poruchami spánku. Testované ženy užívaly 1 až 2 tablety denně po dobu 12 měsíců, pacientky přitom docházely na pravidelné lékařské prohlídky. Po vyhodnocení výsledků bylo prokázáno, že účinnost kombinace na návaly horka, pocení i psychické obtíže je vyšší než při podávání samotného ploštičníku.    

Třezalka proti depresím

Třezalka tečkovaná je v oblasti zdraví hojně využívaná, nižší dávky působí především jako mírné antidepresivum, a proto se podávají lidem s psychickými problémy – především výkyvy nálad, jež nejsou diagnostikovány jako nemoc. Ženy procházející menopauzou, které prožívají velmi náročné psychické období, účinky této rostliny jistě ocení.

Přestože se v posledních letech objevila řada poznatků o interakci vyšších dávek třezalky s mnohými druhy léčiv, v denní dávce doplňku stravy GS Merilin Harmony se nachází na 300 mg sušené nati. Toto množství bylo shledáno jako bezpečné i při dlouhodobém užívání, přičemž je zároveň velmi účinné při klimakterických obtížích.

Pro zdraví vašich kostí

Oproti konkurenčním přípravkům vyniká GS Merilin Harmony nejen použitím klinicky ověřené kombinace dvou léčivých rostlin, ale také obohacením složení o 250 mg vápníku a vitaminu D3. Tyto látky jsou vysoce účinné v boji proti osteoporóze, která vzniká úbytkem kostní hmoty.