Bolest v krku u dětí

junior-angin

Bolest v krku postihuje děti výrazně častěji než dospělé, až osmkrát ročně. Důvodů je hned několik. Viry vyvolávající nachlazení provázené bolestí v krku se snáze uchytí na sliznicích dítěte, jež dosud nemá plně zralý imunitní systém. Děti navštěvující školky jsou navíc vystaveny zvýšenému riziku přenosu infekce od ostatních dětí, protože si často vkládají hračky či ruce do úst.

Co se děje v krku, když nás v něm bolí?

Nejčastější příčinou bolesti v krku jsou viry a bakterie. Jejich přítomnost v dutině ústní a krku spustí okamžitou obrannou reakci našeho těla. Tento boj je provázen bolestí, zánětem, překrvením, vznikem otoku na postiženém místě. Špatně se nám polyká, v krku nás škrábe, je zarudlý, pálí a bolí.

Co je specifické pro bolest v krku u dětí?

Dětská sliznice v krku je velmi citlivá. U malých dětí mladších dvou let může bolest v krku vzniknout nejen kvůli infekci, ale i pouhým pobytem venku na studeném vzduchu nebo na suchém vzduchu v interiéru. Bolest v krku je zejména u malých dětí provázena často suchým dráždivým kašlem způsobeným podrážděním sliznic. Záchvaty kašle jsou pro děti dosti vyčerpávající hlavně v noci. Takto malé děti nedokážou sdělit, že je bolí v krku. Maminka to pozná většinou až ve chvíli, kdy dítě zakašle a ona uvidí zarudlý krk.

dítě krk

Jak pro dítě dobře vybrat ze široké nabídky přípravků na bolest v krku?

Vhodný je přípravek, který je vyvinutý speciálně pro děti a respektuje jejich specifika např. citlivější sliznice, častější užívání, prověřené použití již u těch nejmenších (např. od 1 roku), vhodné složení šetrných účinných látek např. bylinek, eliminace barviv, alkoholu, cukru, lepku apod.

V případě přípravků pro děti je důležitá i příjemná forma, aby děti protestovaly proti užívání co nejméně a dokázaly ji bez potíží užít. Vhodné jsou kulaté pastilky, které se dětem dobře cucají a zároveň příjemně chutnají, lízátka nebo sirup pro ty nejmenší, kteří ještě pastilku vycucat neumějí. Mezi mnoha přípravky na bolest v krku určených primárně pro dospělé, najdete v lékárně i dětský přípravek Junior-angin ve formě pastilek, sirupu a nově i lízátek.

Junior-angin pastilky s jemnou jahodovou příchutí jsou určeny pro děti od 4 let. Obsahují výtažek z lišejníku pro zklidnění bolesti v krku a pantotenát pro ochranu a zhojení podrážděné sliznice dutiny ústní a krku. Ve formě pastilek, lízátek či sirupu se lišejník rozprostře jako balzám na sliznicích a zklidní podráždění. Pantotenát (látka odvozená od panthenolu) je znám a široce používán pro své hojivé účinky.

Junior-angin sirup je vhodný pro děti už od 1 roku věku. Aktivními složkami jsou bylinné výtažky z lišejníku a slézu. Zklidňují bolest v krku i dráždivý kašel. Ochranná dvojitá vrstva, kterou lišejník a sléz na sliznici vytváří, napomáhá rychlejšímu zotavení a přirozené odolnosti. Junior-angin sirup neobsahuje cukr, neobsahuje lepek, laktózu, je bez umělých barviv a bez alkoholu.

Zajímavou novinkou jsou Junior-angin lízátka. Obsahují lišejník, pantotenát a vitamín C. Mají příjemnou jahodovou příchuť a jsou určena pro děti od 3 let.

Chtěli byste vyhrát pro své dítě velkého plyšového medvěda nebo koloběžku?

Soutěžte s námi na www.junioranginsoutez.cz

Junior-angin pastilky, lízátka a sirup jsou zdravotnické prostředky.