Březová šťáva – nápoj pro krásu i zdravý organismus

bříza

Nápoj bohů. I tak někdy bývá březová šťáva označována pro své omlazující a regenerující účinky. Je ale vhodná také pro očistnou kůru organismu, kterou bychom si měli dopřát na jaře nebo na podzim.

Proč „nápoj bohů“?

Březová šťáva je již dlouho součástí tradiční přírodní medicíny. Po staletí ji ženy pily (a pijí dodnes) pro své omlazující a regenerační účinky. Dokáže totiž regulovat známky stárnutí, vrásky a pleť vyhlazuje.

Březová šťáva je plná vitamínů

Najdete v ní vitamíny B a C i velké množství minerálů (fosfor, vápník, hořčík či železo). Ani to ale není zdaleka vše. Obsahuje také flavonoidy, aminokyseliny a kyselinu listovou. Díky tomu výrazně posiluje obranyschopnost organismu, zlepšuje trávení, stimuluje činnost jater a ledvin a pomáhá lépe zvládat stres.

Nejčastější dnešní využití? Detoxikace a pročištění našeho těla

Co si budeme nalhávat. Náš život je plný stresu, jíme nezdravě, pořád někam spěcháme a nestíháme. To vše se na našem těle negativně podepisuje. Objevují se drobné či větší zdravotní problémy, na jejichž vzniku má velký podíl právě náš hektický a uspěchaný život. Zastavme se na chvilku a zamysleme se, co pro naše tělo můžeme udělat?

Březová šťáva

Její pravidelná konzumace pomůže očistě našeho těla od všech škodlivin. Působí močopudně, tudíž veškeré nečistoty z našeho těla snadno odplaví přirozenou cestou.

Má blahodárné účinky také na imunitu. Oceníte ji také v období chřipkových epidemií. Nemoci asi nezabrání, ale zmírní její průběh a urychlí návrat k běžnému životu.

1

Náš tip: WELEDA Bio březová šťáva

Napomáhá organismu při vylučování škodlivých látek

Pravidelné užívání této šťávy lze přirovnat k oživující zdravotní kúře, a to díky působení březových lístků šetrně sbíraných z ekologicky pěstovaných stromů.

Tento ušlechtile trpký, ale chutný nápoj napomáhá očišťování organismu vyplavováním nejrůznějších usazenin z těla zcela přirozenou cestou. Flavonoidy obsažené v březových listech působí mírně močopudně a podporují tak očistnou kúru, která se projeví zdravou a odpočatě vyhlížející pletí.

Šťáva samotná má velmi zvláštní chuť. Zkoušel jsem ji polknout jen tak, na lžíci, ale nedalo se. Opravdu doporučuji rozmíchat ve sklence ovocné šťávy. Užívám ji pravidelně a účinky se pomalu projevují. Trpím na opary a jejich výskyt se zmenšil. Vyhnula se mi také viróza, která potrápila několik kolegů v práci.

Doporučené dávkování: dvakrát denně rozmíchejte 1 polévkovou lžíci BIO Březové šťávy ve vodě, ovocné šťávě nebo čaji.
Vhodné pro vegany. 

Pro optimální třítýdenní kúru doporučujeme tři balení, resp. dvě polévkové lžíce šťávy denně při výše popsaném užití.

Rozhodla jsem se intenzivní kůru vyzkoušet. Opravdu je třeba si pořídit tři balení. Srovnalo se mi zažívání a i syrová zelenina, která mi dříve činila drobné problémy a „tížila“ mě někdy v žaludku mi nyní nevadí.  Shodila jsem také nějaké to „kilčo“, protože moje tělo už nezadržuje tolik vody. A jelikož jsem četla, že březová šťáva pomáhá v boji s celulitidou, pořídila jsem si také olej a sprchový peeling. Pokožka je krásně vyhlazená a vypadá zdravěji.