Čas podzimních viróz je tu. Nenechte rýmu zvítězit!

rýma

Podzim se hlásí o slovo v plné síle. Teploty poklesly, vítr fouká, počasí se střídá jako na houpačce. To vše svědčí nachlazení. Všude kolem nás někdo kýchá a kašle. Oči jsou oteklé a slzí, řasenka je rozmazaná. Chuť ani vůni jídla necítíte, nos je ucpaný.

Mezi první příznaky nachlazení patří ucpaný nos, bolest v krku, únava. Nic vás nebaví a ke všemu se musíte přemlouvat. Poznáváte se v tom? Asi na vás „něco leze“. Na nic nečekejte a vyrazte do boje.

Rýma virová a bakteriální

Běžná rýma je způsobena viry a bývá důsledkem kapénkové infekce. Stačí, aby někdo kýchl a sekret ze sliznic je ve vzduchu. Je doprovázena bezbarvým vodnatým výtokem.

Na virovou rýmu ale občas dosedne bakteriální infekce a z bezbarvé vodnaté rýmy se stává infekční, pro kterou je typický hustý žlutozelený hlen.

Léčba trvá týden nebo sedm dní

Také jste to slyšeli? Je to pravda. Na rýmu neexistuje žádný univerzální lék. I když je to škoda. Můžete však mírnit příznaky a léčbu podpořit.

čaj

Babské rady a bylinky

Pijte hodně tekutin

Vynechejte ale kofeinové nápoje a alkohol. Když svůj organismus dobře zavodníte, budete jej chránit před další infekcí.

Slepičí vývar

Už naše babičky na něj nedaly dopustit. Zahřeje Vás a zároveň se posilníte do dalšího boje s rýmou. Ale pozor, musí být opravdu poctivý.

Zázvorový čaj

Prohřeje celý organismus, uvolní ucpaný nos. Smíchejte trochu strouhaného zázvoru, med, horkou vodu a trochu citronové šťávy a vychutnejte si zázvorový čaj.

Horká pára

Dělá Vám pára dobře? Zavřete se do koupelny, pusťte horkou sprchu a inhalujte. Přidat můžete také vhodné éterické oleje nebo inhalovat solný roztok.

Vitamín C

Dopřejte si dostatek čerstvého ovoce a zeleniny. Dodáte tělu potřebné vitamíny pro boj s chorobou.

Namažte si nos

Časté smrkání a otírání nosu způsobuje odřeniny a bolavá místa. Potřete si je jelením lojem nebo vhodnou mastí s heřmánkem, mentolem nebo majoránkou.

Pozor na nosní kapky

Kapky do nosu lze používat po dobu 7 dnů, pak je třeba je vysadit. Tělo si na ně dokáže vytvořit závislost. Dejte si pozor také na složení.

Pomoc z lékárny

Kitl Smrkáček Bio

Sirup z mladých smrkových výhonků v BIO kvalitě s vitamínem C. Mladé smrkové výhonky přispívají k normální funkci dýchacího systému. Vitamín C přispívá k normální funkci imunitního systému.

Přemýšlela jsem, proč Smrkáček? Kvůli rýmě? Nebo že je ze smrkových výhonků? Důvod asi není důležitý. Hlavní je chuť a účinek. Jedná se o sirup, takže je sladký. Obsahuje ale třtinový cukr, takže super. Je v BIO kvalitě a imunitní systém určitě podpoří. Dávkujeme po čajových lžičkách podle věku. Se sirupem ze smrkových výhonků máme ty nejlepší zkušenosti. Snažila jsem se ho vždy dělat doma, ale letos jsem nějak zaspala, tak jsem ráda, že si ho můžu zakoupit. A hlavně – koupený funguje stejně jako ten domácí.

Smrkáček

Barny´s VirusBlock forte

Při prvních příznacích oslabení organismu. Barny´s VirusBlock™ forte obsahuje standardizované rostlinné extrakty ženšenu, aloe a kozince doplněné o vitamín  C  a  zinek, které  podporují normální  funkci  imunitního  systému. Tato výjimečná  kombinace  zajišťuje nastartování  imunitního systému při prvních příznacích jeho oslabení. Jednotlivé složky se různou měrou podílejí na rychlé podpoře optimální funkce imunitního systému.

Počasí se ochladilo a pro náš imunitní systém to byl celkem šok. Skok o 15-20 stupňů během pár dní se někde projevit musel. Cítil jsem se unavený, bez nálady, bolela mě hlava. Něco na mě asi leze. Doma jsem měl pro každý případ VirusBlock od Barny´s. Balení je na 5 dní – dávkování 2×2 kapsle denně. Nevím, zda to bylo užíváním VirusBlocku, ale viróza mě nijak nevyřadila z provozu ani mě netrápila dlouho. A měla lehký průběh.

virusb

Kitl Eligin BIO

Eligin je extra silný zázvor na podporu imunity s vitamínem C. Je vyrobený z kvalitního Bio zázvoru s vysokým množstvím účinných látek. Eligin je ve speciálních kapslích pro potlačení pálivé chuti.

Zázvor pálí. A to nejen v ústech, ale často i v žaludku. I když vím, že jeho účinky na imunitní systém jsou super, nikdy jsem se neodhodlala vyzkoušet ho, byť v tabletách. Teda jen jednou – a to mě pěkně potrápil. Takže i tablet jsem se bála. Kitl Eligin je ve zvláštní kapsli, která se rozpustí až ve střevě, proto tyto nepříjemnosti nehrozí. Odhodlala jsem se tedy vyzkoušet – a nic mě nepálilo. Vážně se asi rozpouští až ve střevech. Denní dávkování 2-3 kapsle 2 x denně lze v případě potřeby navýšit až na 20 kapslí denně. Oceníte ho také při pocitu nevolnosti apod.

Eligin_m