Celulitida

Celulitida neboli pomerančová kůže, je velmi častý estetický problém. Někdo se mylně domnívá, že jde o onemocnění, které postihuje pouze obézní ženy. Není tomu tak. Jde sice o zvýšení podkožních tukových buněk, ale velmi často celulitida postihuje i ženy štíhlé. Muže však trápí jen velmi zřídka, a to především díky jejich menšímu množství podkožních tukových buněk a tomu, že mají oproti ženám mnohem méně pružnou pokožku.

Celulitida je důsledkem poruchy krevní a lymfatické mikrocirkulace ve tkáni. Dochází ke ztrátě pružnosti a kvality kůže, potažmo zvýšenému ukládání podkožního tuku. To pak způsobuje ty známé a ženami nenáviděné hrbolky na kůži, které se nám usazují v oblasti stehen a hýždí.

Důvodů pro vznik celulitidy je hned několik. Nejčastěji za to můžou hormony. Není náhodou, že nás celulitida nejčastěji trápí v době dospívání, okolo porodu, po přechodu a zkrátka při jakékoli hormonální nerovnosti. Dalším viníkem jsou samozřejmě geny. Je to sice nespravedlivé, ale některé ženy zkrátka mají k celulitidě sklony, které podědily po svých rodičích a jiné se zase tak snažit nemusí a celulitida se jim vyhýbá. V neposlední řade je na vině špatný životní styl. Pohyb, strava, kouření, pitný režim, to vše má vliv. Hlavně sedavé zaměstnání a celkově málo pohybu je rájem pro celulitidu.

Geny a hormony příliš neovlivníme, ale životní styl ano. Proto bychom především u něj měli začít, pokud se rozhodneme jít s celulitidou do boje. Pokud máte v zaměstnání, nebo ve škole málo pohybu, snažte se maximálně chodit pěšky. Stačí na to myslet, vyrazit včas, vystoupit o dvě zastávky dřív a zbytek dojít. Nebo si nebrat auto na cestu, kterou zvládnete pěšky za 20 minut. Provětráte si hlavu a uděláte něco pro své tělo.

Také se zamyslete nad stravou. Vše, co dáváte do svého těla, má vliv nejen na vaše zdraví, ale i na vzhled. Se zdravým jídelníčkem získáte krásnou pleť, zdravé a silné vlasy a štíhlou postavu bez celulitidy. O kouření a alkoholu se asi ani rozepisovat nemusím. Všem je nám jasné, že ani jedno žádný blahodárný účinek pro naše tělo nemá.

Na co ale často zapomínáme je pitný režim. Dostatek vody v pitném režimu má na vše výše rozepsané včetně celulitidy obrovský vliv, protože jím přímo ovlivňujete proudění krve a lymfy v těle, tím i tvorbu celulitidy.

To vše jsou určitě věci, u kterých bychom měli začít a na které bychom měli dbát už kvůli svému celkovému zdraví. Když je ale řeč o celulitidě samotné, máme k dispozici mnoho funkčních produktů, kterými ji můžeme pomoci redukovat. Jedním z nich je třeba Eveline SLIM EXTREME 4D SCALPEL superkoncentrované sérum redukující tukové tkáně. Mezi jeho aktivní složky patří například kofein nebo extrakt z břečťanu. Funguje na bázi revoluční patentované technologie, která napodobuje mechanismus transformace „akumulačních“ tukových buněk do „spalujících“ tukových buněk. Pokud by vám byla sympatičtější noční hřejivá péče, můžete vyzkoušet Eveline Lipo Shock Therapy superkoncentrované noční sérum s hřejivým efektem. Jeho přelomová technologie 24hod NON STOP SLIM ™ pracující na bázi aktivního komplexu PHYTOSONIC ™ stimuluje rychlejší spalování podkožní tukové tkáně. Jde o dvoutýdenní kůru, při které si sérum nanášíte každý večer na problémové partie. Dalším zajímavým produktem je Eveline BODY DETOX zeštíhlující kávové sérum s chladivým efektem. Ten funguje na principu léčby Cellu-Detox-Slim ™ založené na výtažcích ze zelené kávy, PURISOFT ™ detoxikačním komplexu a INTENSLIM ™ zeštíhlujícím komplexu stimulujícím lymfatickou drenáž a zlepšujícím proces odbourávání tukových buněk. No a pokud vás kromě celulitidy trápí pokles pevnosti poprsí, vyzkoušejte určitě Eveline Mezo push-up. Jde o novinku, která funguje na bázi mezoterapie a aktivními látkami povadlé poprsí tvaruje.

To vše jsou určitě věci, u kterých bychom měli začít a na které bychom měli dbát už kvůli svému celkovému zdraví. Když je ale řeč o celulitidě samotné, máme k dispozici mnoho funkčních produktů, kterými ji můžeme pomoci redukovat. Jedním z nich je třeba Eveline SLIM EXTREME 4D SCALPEL superkoncentrované sérum redukující tukové tkáně. Mezi jeho aktivní složky patří například kofein nebo extrakt z břečťanu. Funguje na bázi revoluční patentované technologie, která napodobuje mechanismus transformace „akumulačních“ tukových buněk do „spalujících“ tukových buněk.

Pokud by vám byla sympatičtější noční hřejivá péče, můžete vyzkoušet Eveline Lipo Shock Therapy superkoncentrované noční sérum s hřejivým efektem. Jeho přelomová technologie 24hod NON STOP SLIM ™ pracující na bázi aktivního komplexu PHYTOSONIC ™ stimuluje rychlejší spalování podkožní tukové tkáně. Jde o dvoutýdenní kůru, při které si sérum nanášíte každý večer na problémové partie.

Dalším zajímavým produktem je Eveline BODY DETOX zeštíhlující kávové sérum s chladivým efektem. Ten funguje na principu léčby Cellu-Detox-Slim ™ založené na výtažcích ze zelené kávy, PURISOFT ™ detoxikačním komplexu a INTENSLIM ™ zeštíhlujícím komplexu stimulujícím lymfatickou drenáž a zlepšujícím proces odbourávání tukových buněk. No a pokud vás kromě celulitidy trápí pokles pevnosti poprsí, vyzkoušejte určitě Eveline Mezo push-up. Jde o novinku, která funguje na bázi mezoterapie a aktivními látkami povadlé poprsí tvaruje.

Všechny produkty moc krásně voní a mají příjemnou gelovou konzistenci, takže se s nimi skvěle pracuje, snadno se roztírají a bleskově se vsakují.