Cestujeme s miminkem: Bez čeho se na letní dovolené neobejdete?

Že s příchodem miminka končí všechna dobrodružství a na dovolenou se prvních pár let nepodíváte? To už dávno není pravda. I s miminkem lze bezpečně a pohodlně vyrazit na cesty, jen je potřeba se na to důkladně připravit.

Pomalu se blíží doba dovolených, cestování a samozřejmě sluníčka. Vysoké letní teploty lákají většinu z nás k vodě. Časté koupání, ať už ve slané mořské vodě, rybníce či zahradním bazénu, může u dětí způsobovat vysušování pokožky a jiné kožní problémy. Poradíme vám, jak pečovat o dětskou pokožku během léta a co si s sebou na dovolenou zabalit.

Vsaďte na šikovné pomocníky

Při cestování s dětmi se hodí každý užitečný pomocník, který mamince usnadní každodenní péči. Kromě zásoby plenek a opalovacího krému je nutné zabalit nejmenším členům rodiny i vzdušné oblečení vhodné na horké dny, které dovolí dětské pokožce dostatečně dýchat. S létem totiž kromě vysokých teplot přichází i větší riziko ekzémů a zapařenin u malých dětí.

S plenkovou dermatitidou se alespoň jednou setkala každá maminka. V létě je totiž dětský zadeček díky horkému počasí k nepříjemným vyrážkám o něco náchylnější. Miminko, které trápí bolestivá vyrážka v plenkové oblasti, je mrzuté a plačtivé. Abyste si mohli spolu se svými nejmenšími užít letní dovolenou s úsměvem, nesmíte zapomínat na zvýšenou hygienu a potřebnou péči o citlivou dětskou pokožku.

Čistý zadeček je spokojený zadeček

Spokojenost miminka začíná u čistého zadečku. Předejít nepříjemným ekzémům v plenkové oblasti lze častější výměnou plenky a důkladnou očistou zadečku. Pokud právě nejste v pohodlí svého domova a nemáte možnost své dítko omýt vlažnou tekoucí vodou, jistě oceníte praktičnost vlhčených ubrousků.

Linteo vlhčené ubrousky Baby ultra sensitive jsou navržené podle potřeb nejmenších dětí tak, aby zajistily jemnou a přesto důkladnou očistu zadečku. Díky svému šetrnému složení dětskou pokožku nedráždí a udržují její přirozené pH. Navíc vám budou spolehlivým pomocníkem nejen při přebalování, ale můžete je v případě nouze využít i na omytí ručiček či obličeje.

Ještě před zabalením miminka do nové plenky je vhodné nanést ochranný krém na pokožku v oblasti plenek s obsahem měsíčku lékařského. Ten díky svému přírodnímu složení pomůže k regeneraci pokožky a ochrání ji před nadměrnou vlhkostí.

Dalším užitečným pomocníkem při přebalování na cestách vám budou přebalovací podložky Linteo Baby, jejichž vrchní vrstva je hebká a příjemná na dotek. Právě proto jsou vhodné v okamžiku, kdy chcete nechat své dítko chvilku odhalené, aby mohla jeho pokožka svobodně dýchat. Díky spodní nepropustné vrstvě navíc budete mít vždy jistotu, že nedojde během přebalování ke znečištění kočárku či pohovky.

Jemná péče o pokožku

Na konci dne plného dovádění ve vodě a slunění je potřeba myslet na dostatečnou hydrataci a výživu dětské pokožky, aby dál zůstala zdravá a jemná. S uvolněním a regenerací pokožky můžete začít již při koupeli miminka.

Dětské mycí mléko a šampón Linteo Baby díky přírodním olejům z mateřídoušky a levanduli příjemně voní. Poskytne tak vašemu miminku dostatečnou hydrataci, zklidnění a uvolnění před uložením do postýlky. Po vykoupání můžete rovněž rozmazlit své děťátko jemnou pečující masáží dětským tělovým mlékem Linteo Baby s obsahem BIO měsíčku lékařského. Součástí jeho složení jsou také přírodní oleje z mandlí a meruněk, které poskytnou jemnou péči pokožce celého těla.