Chcete se cítit dobře? Užívejte hořčík!

hořč

Hořčík je nezbytný pro mnoho procesů v našem těle. Tento minerál přispívá k normálnímu fungování svalstva, včetně srdečního svalu. Dále přispívá k normálnímu energetickému metabolismu,normálnímu fungování nervového systému, normální stavbě kostí a zubů, normálnímu dělení buněk, syntéze proteinů a elektrolytické rovnováze.

Proč dbát na dostatečný příjem hořčíku?

Tělo dospělého člověka obsahuje 25 – 40 g Mg, zejména vázaného na krystaly hydroxilfosforečnanu vápenatého v kostře, z měkkých tkání nejvíce hořčíku obsahuje slinivka břišní,CNS, kosterní svalstvo a játra.

Dostatečný příjem hořčíku v potravinách ovlivňuje trávení a motilitu střev. Hořčík je nezbytnou součástí stravy diabetiků. Mezi potraviny s vysokým obsahem hořčíku patří zejména luštěniny, špenát, mák,kvasnice nebo ořechy, velmi vysoký obsah hořčíku má káva. Mezi potraviny s nulovým obsahem hořčíku patří většina rostlinných i živočišných tuků, destiláty nebo cukr. Velmi nízký obsah hořčíku mají borůvky nebo nektarinky.

Jaká je doporučená denní dávka hořčíku?

Doporučená denní dávka (DDD) hořčíku pro novorozence činí 50 mg, pro děti do věku jednoho roku se DDD hořčíku zvyšuje na 70 mg, pro děti v předškolním věku je doporučováno 150 -250 mg denně, v adolescenci by se měl denní příjem pohybovat mezi 250 – 350 mg. U dospělého člověka by měla denní doporučená dávka činit 300 – 450 mg.

Některé skupiny lidí mají zvýšené požadavky na příjem hořčíku: tj. lidé, kteří jsou vystaveni velké psychické a fyzické námaze stejně tak jako sportovci a dospívající. Starší lidé by si měli zajistit dostatečný příjem hořčíku navzdory jejich častému poklesu chuti k jídlu. V těhotenství se potřeba hořčíku zvyšuje o 15 – 20%, během kojení o 20 – 25%. Ve stáří je doporučováno 300 – 400 mg hořčíku denně.

1468311386-magnetrans-20

Magnetrans 375 mg direct-granulát

  • Doplněk stravy s obsahem hořčíku
  • Užívání bez zapíjení
  • Denní dávka v jedné tyčince (lze nosit vždy při sobě)
  • Ideální na cestování
  • Příjemně a rychle se rozpouští v ústech
  • Osvěžující chuť citronu a grapefruitu
  • Bez obsahu cukru