CITLIVÉ A ZTUHLÉ KLOUBY BUDOU MINULOSTÍ

Máte pocit, že po větší zátěži nebo při ranním vstávání jsou vaše klouby ztuhlé? Začínají pro vás být běžné denní aktivity jako vyběhnutí několika schodů, podřepnutí, práce na zahradě nebo psaní rukou obtížnější kvůli citlivosti a ztuhlosti kloubů? Na nic nečekejte a začněte jednat. Upravte svůj životní styl a objevte přírodní zázrak jménem kurkuma.

Přirozené opotřebení, přetížení související s těžkou fyzickou prací nebo sportovními aktivitami, zranění nebo zánět v oblasti kloubu – to vše jsou možné příčiny snížené pohyblivosti kloubů. Obtíže se většinou vyskytují u starších osob, mohou ale postihnout i mladší ročníky, např. po dlouhé imobilizaci po zranění nebo v důsledku příliš intenzivního cvičení.

Jak ulevit namáhaným kloubům?

Možná vás to překvapí, ale při problémech s citlivostí a ztuhlostí kloubů vám nepomůže ležení na gauči. Vsaďte na pohyb a vhodné cvičení. Při fyzických aktivitách se váš kloubní aparát efektivně protáhne a uvolní se stažené svaly a šlachy v okolí kloubů. Především se lépe rozprostře kloubní (synoviální) tekutina. To je pro správně fungující klouby zásadní, protože kloubní tekutina zvlhčuje styčné plochy kloubů, zmírňuje jejich tření a vyživuje kloubní chrupavku. Cvičení nemusí být zpočátku příjemné, ale je třeba vytrvat, protože pro udržení nebo obnovení normální funkce kloubů, je zcela nezbytné.

Pro dobře fungující klouby je důležitá také zdravá výživa, která pomůže shodit nadbytečné kilogramy a zároveň dodá potřebné živiny. Doporučovány jsou potraviny bohaté na omega-3 mastné kyseliny, vápník a vitamín E. Vašemu tělu mohou také prospět vhodné doplňky stravy nebo prověřené přírodní látky, např. kurkuma. Ty doplní další látky, které mohou přispět k tomu, aby pohybový aparát zůstal v dobré formě. 

KURKUMA: Neobyčejná přírodní látka

Kurkuma není jen oblíbené koření známé z asijské kuchyně. V ájurvédě, nauce o životě a dlouhověkosti je pro své vlastnosti používána již tisíce let. Západní medicína kurkumu a její přínosy pro lidský organismus objevila teprve nedávno. Několik klinických studií prověřilo účinky kurkuminu, aktivní složky obsažené v oddenku kurkumy, při zánětu, citlivosti a snížené pohyblivost kloubů. Kurkumin je přírodní antioxidant s protizánětlivými účinky.  Má vliv na pohyblivosti kloubů a rovněž na opotřebení kloubních chrupavek.

JAK DOPŘÁT TĚLU KURKUMIN

Užívání kurkumy jako přírodní alternativy se vyznačuje velmi malým rizikem nežádoucích účinků.  Lze ji užívat dlouhodobě, aniž by došlo k podráždění žaludku. Negativem je, že přírodní kurkumový prášek se ve střevě velmi špatně vstřebává. Přidat špetku do jídla tedy rozhodně nestačí. Místo toho je vhodnější užívat speciální přípravky, které obsahují kurkumin, aktivní látku získanou z oddenku kurkumy, ve formě, již dokáže náš organismus využít.

CO JE TO FLEXOFYTOL®?

Flexofytol® je inovativní přípravek s bio-optimalizovaným složením. Díky tomu je zajištěna výrazně vyšší vstřebatelnost kurkumy, a to až 2700x v porovnání s běžným kurkumovým práškem. Tento kurkumový extrakt je obsažen výhradně v přípravku Flexofyol®, který je nabízen v lékárnách obvykle za cenu 699 Kč/60 tablet. Vstřebatelnost kurkumy je maximalizována pro její optimální využití v organismu.

O společnosti Ewopharma:

Společnost Ewopharma AG, se sídlem ve švýcarském Schaffhausenu, je inovativním partnerem pro marketing léčiv a volně prodejných přípravků ve střední a východní Evropě. Ewopharma s více než 60 letou tradicí v regionu disponuje hlubokými znalostmi místních trhů a těší se zde velmi silné pozici. Společnost zaměstnává více než 340 vysoce kvalifikovaných pracovníků a působí v 16 zemích.

Tiskový materiál