Co jste nevěděli o celulitidě

Celulitida, neboli pomerančová kůra se vyskytuje zejména u žen v místech, kde se ukládá tuk- především na stehnech a hýždích. Projevuje se jako ďolíčkovitá kůže, která je pro většinu žen velkým strašákem. Co všechno jste o celulitidě nevěděli?

Celulitida a média

Před 40 lety byla celulitida naprosto normální, nikdo se na ní nepohoršoval a byla brána pouze jako příznak ukládání tuků na ženském těle. Po čase toho využily média a přípravky proti celulitidě se staly horkou novinkou na českém i zahraničním trhu. K dostání začaly být různé krémy, oleje a další přípravky, které slibovaly 100% účinek a vyhlazení pomerančové kůže. Jak tedy přípravky proti celulitidě fungují? V první řadě to není otázka několika dnů či týdnů- kvalitní přípravky proti celulitidě je většinou nutné aplikovat 1-2x denně a ani to nestačí. Důležitý je pitný režim a dostatek vhodného pohybu.

woman-1041134_1280

Celulitida a ženy

Pomerančová kůže trápí z 90% ženy. Muži totiž mají jinak uspořádané pojivové tkáně a tuk se jim ukládá v oblasti břicha- nejčastěji se jedná o podkožní neboli viscerální tuk, který obaluje orgány a jeho větší množství může vést k různým nemocím. Můžeme tedy říct, že mužů se celulitida netýká. Velkou roli hraje také věk ženy- čím pružnější pokožka, tím lépe a rychleji lze s celulitidou bojovat. Naopak u méně pružné pokožky jsou  předpoklady k vyhlazené kůži nižší.

 

 

Celulitida a obezitaorange-1501005_960_720

Celulitida netrápí pouze obézní ženy, je totiž spojena se strukturou kůže- často ji tedy můžeme vidět také na hubených ženách. Pravdou je,  že celulitida může být příčinou obezity- proto je důležité přidat pohybovou aktivitu a zaměřit se výběr vhodných potravin. Pro vyhlazení pomerančové kůže je ale důležité vybrat správný druh sportu- běh nebo jízda na kole Vám v boji proti celulitidě bohužel nepomohou. Vyberte proto aerobní aktivitu, při které dojde k prokrvení pokožky a dbejte na správnou tepovou frekvenci. Do svého jídelníčku zařaďte potraviny bohaté na bílkoviny- libové maso, ryby, vejce, tvaroh, další mléčné výrobky, poté dostatek ovoce a zeleniny, které jsou bohaté na vitamíny, minerální látky a stopové prvky. Vyhněte se soli a potravinám, které ji obsahují ve větším množství, jelikož sůl zadržuje vodu.

 

Celulitida a kosmetické přípravky

Aby bylo vyhlazení pomerančové kůže co nejefektivnější, začněte masáží kartáčem nasucho– ta vám pomůže ke správnému prokrvení pokožky. Poté naneste na kůži anticelulitní krém- postupujte směrem od kotníkům výše a přípravek pomalu vmasírujte do kůže. Když k tomu přidáte správnou stravu a pohybovou aktivitu, výsledky by se měly během pár měsíců projevit. A když ne, nezoufejte. Obrátit se můžete například na specializované nebo kosmetické salóny, kde vám rádi pomohou se celulitidy zbavit.

cosmetics-2389779_640

 

Přípravky na celulitidu můžete zakoupit také na našem eshopu v kategorii STRIE A CELULITIDA.