Co má společného kolagen a zdravé klouby?

^3E9A3A3DB38B7F3197DFEB2D28937F764D3AB4B0DB50FF67D2^pimgpsh_fullsize_distr

Problémy s klouby trápí nejednoho člověka a výjimkou nejsou dnes ani děti. Nejčastější příčinou kloubních problémů je opotřebení chrupavky. Ta je tvořena právě až ze 40 % kolagenem!

Co to je kolagen?

Je to  ve vodě nerozpustná bílkovina, která tvoří základní stavební hmotu pojivových tkání. Tvoří 25–30 % všech bílkovin v těle savců, ve formě kolagenních vláken. V současnosti je známo nejméně 28 rozdílných typů kolagenu. Nejrozšířenějším kolagenem v organismu je kolagen typu I. Molekuly kolagenu typu I se řetězí a tvoří silná vlákna a svazky vláken, které už mohou být viděny pouhým okem. Tento typ kolagenu se vyskytuje např. ve šlachách, ve vazech, v kostech, ve škáře a v pouzdrech orgánů.

Značka Colafit

Produkty Colafit patří mezi nejprodávanější doplňky stravy na českém a slovenském trhu. Celá řada je vyráběna výhradně v České Republice. Oblíbenost dokládá víc než 20 letá zkušenost a tradice mezi uživateli.

V čem je Colafit odlišný?

  • Obsahuje kolagen typu I v čistotě 99,9%. Kostičky Colafitu obsahují lyofilizovaný kolagen bez přidaných látek, jako jsou např. barviva a nezatěžují tím zbytečně organismus
  • Je ve formě lehce uživatelných pěnových kostiček vyráběných lyofilizací (odstraněním vody)
  • 1 kostička obsahuje denní dávku kolagenu. 8 mg kostička odpovídá 800mg kolagenového gelu.

Produkty Colafit dostupné na českém trhu

  • Colafit existuje v různých velikostech balení od měsíční až po 4 měsíční kúru.
  • Nelze opomenout prémiové balení kombinující 60 kostiček kolagenu s 60 tabletami vitamínu C. Vitamín C přispívá k normální tvorbě kolagenu v lidském těle a podporuje normální funkci kostí a chrupavek.
  • Colafit Junior je doplněk stravy speciálně určený dětem, který ocení jeho příjemnou jahodovou příchuť. Čistý krystalický lyofilizovaný kolagen v měkkých kostičkách je v tomto balení doplněný extraktem z růže šípkové pro udržení normálního stavu kloubů.
  • Colafit Akut Pro je kosmetický přípravek ideálně kombinovatelný s řadou doplňků stravy Colafit. Masážní krém s příjemnou konzistencí, díky svému složení prokrvuje pokožku a uvolňuje svaly.