Cystin, skvělý spojenec proti ztrátě vlasů

Woman with beautiful long hair

Ať muži nebo ženy, všichni můžeme být zasaženi abnormálním vypadáváním vlasů, a to i víckrát během našeho života. Porod, chirurgický zákrok … nebo jen změna ročního období a najednou místo 20 až 60 vlasů, které obvykle ulpí na hřebenu, je to více než stovka, která každodenně opouští naši hlavu. Dobrá zpráva? Prokázalo se, že díky cystinu můžeme vypadávání vlasů úspěšně předcházet, podpořit jejich nový růst a chránit je před vnějšími vlivy. Ale od začátku: Proč mi padají vlasy a co je to cystin?

Je vypadávání vlasů normální?

Proč mi vypadávají vlasy?

Abnormální, avšak dočasné vypadávání vlasů je způsobeno spojením faktorů, které mohou být fyziologické i psychologické, může se jednat o následek životní události jako porod, menopauza nebo také změna ročního období. Během těhotenství estrogeny v podstatě zpomalí fázi vypadávání vlasů, zatímco po porodu pokles hladiny hormonů vyvolá zastavení růstového cyklu a předčasné vypadnutí vlasu. Stejně tak během menopauzy mají hormonální změny za následek zkrácení růstové fáze vlasu.

Vypadávání vlasů může být způsobeno také životním prostředím ‒ přítomností velkého počtu velmi agresivních částic, které produkuje náš organismus a které nazýváme volné radikály. Ty zmenšují růstovou fázi a oslabují vlasový folikul.

Podzim je roční období velmi přispívající k vypadávání vlasů. Je tedy důležité tomuto sezónnímu vypadávání předcházet již od konce léta a začít včas doplňovat zásoby cystinu. Díky tomu bude vypadávání zpomaleno a obnovený vlas bude kvalitnější.

Cystin: ingredience nezbytná pro růst vlasů

„Cystin je základní složka vlasu, je to prvotní materiál, elementární částice, která slouží k vytvoření keratinu, a tedy ke konstrukci vlasu,“ vysvětluje doktorka Sylvie Garnier Lyonnet, dermatoložka a expertka na vlasové poruchy.

Viditelná část vlasu, vlasový stvol, je z 95 % složena z keratinu. Keratin je tedy pouze konečná složka! Abychom získali kvalitní vlas, je nezbytné mít základní materiál, cystin.

Řada Cystiphane od Laboratoires Bailleul: komplexní účinný program pro úspěšný boj proti vypadávání a pro podporu růstu nových vlasů

Před více než 65 lety ‒ v roce 1949 ‒ Laboratoires Bailleul položila základ v péči při vypadávání vlasů díky objevu významu vlastností cystinu. Laboratoires Bailleul přináší s řadou Cystiphane opravdu koncentrovaný účinek spojující cystin a vitamin B6 (který umožňuje začlenění cystinu do vlasového folikulu) se zinkem a argininem.

Tato pečující řada obsahuje 3 produkty, které účinkují součinně: doplněk stravy, šampon a lotion proti vypadávání vlasů.

Doplněk stravy: jedinečná dávka cystinu

Účinnost cystinu je závislá na dávkování: čím je dávka větší, tím lepší je účinnost produktu. Specialitou Cystiphane je tedy právě jedinečný obsah: 2000 mg/den cystinu rostlinného původu!

Bylo prokázáno, že rychlost růstu vlasového folikulu a průměr kapilárního vlákna přímo závisí na množství dostupného cystinu. Snížení koncentrace cystinu má za následek oslabení rychlosti růstu vlasových vláken. A naopak čím je přijímaná dávka cystinu větší, tím lepší je ochrana kapilár a tím větší je průměr vlasu.

Poslední belgická studie byla vedena se záměrem srovnat účinnost většího množství doplňků stravy. Cílem bylo studovat obsah, stravitelnost a rozpustnost cystinu a keratinu obsažených v různých doplňcích stravy. Získané výsledky potvrzují výjimečnost řady Cystiphane, která má největší obsah vstřebaného cystinu po strávení tabletky. Prokázalo se také, že proteiny v potravinách, jako je keratin, se nevstřebávají přímo v zažívacím traktu. Z tohoto důvodu je důležité zajistit nutriční dávku bohatou na sírové aminokyseliny, jako je cystin. Řada Cystiphane nabízí tedy nejlepší účinnost v boji proti vypadávání vlasů.

DOPORUČENÉ UŽÍVÁNÍ

Pokud chcete předcházet dočasnému vypadávání vlasů, seznamte se s 3měsíční kúrou CYSTIPHANE v tabletkách s následnou doporučenou 3měsíční pauzou pro optimální účinnost. Doplňte tuto kúru používáním dvou dermatokosmetických pečujících přípravků ‒ lotion a šamponem proti vypadávání vlasů CYSTIPHANE pro komplexní péči a lokální působení. 

Řada Cystiphane je k dostání výhradně v lékárnách.

1 Výzkumná studie o dostupnosti cystinu ve vlasových doplňcích potravy.
Výzkumná skupina NatuRA. Oddělení farmaceutických věd Univerzity v Anvers. Pr Nina Hermans. 2017

O firmě Laboratoires Bailleul

Nezávislá francouzská farmaceutická skupina Laboratoires Bailleul založená v roce 1949 ve Francii působí již téměř 70 let v oblasti dermatologie, ženského lékařství a rodinné medicíny, dnes je jedním z nejdůležitějších hráčů v oboru.

TISKOVÁ ZPRÁVA