Dětské kaše jako součást stravy našich nejmenších

pumpkin-328922_1920

Další novou chutí, kterou děti poznají a bude součástí jejich jídelníčku, jsou dětské kaše. Ty jsou skvělým zdrojem energie na celý den. Zavádějí se postupně, stejně jako u ostatních příkrmů, s ohledem na věk dítěte. Můžete je podávat jako svačinku, nebo večer, pro delší klidný spánek.

Dětské kaše

Další možnou volbou nejen pro delší klidný spánek mohou být dětské kaše. Ty lze vyzkoušet od ukončeného 6.měsíce věku dítěte. Ale pozor! Děti v tomto věku mohou procházet růstovým spurtem a proto ani dětské kaše nemusí být východiskem, jak se vyhnout probdělým nocím. Stejně tak někomu kaše nemusí sednout. Naslouchejte tedy potřebám svého potomka.

Obsahují různé obiloviny, které děťátko dobře zasytí a přitom nijak nezatíží jeho organismus. Jsou lehce stravitelné  a obsahují krom obilovin také všechny důležité vitamíny a minerály.

Pokud ale víte, že růstový spurt není důvodem častého nočního probouzení a krmení, můžete vyzkoušet dětskou kaši. I zde si můžete vybírat ze široké nabídky.

Kaše jsou děleny nejen podle věku, ale také podle toho, zda obsahují mléko

Nemléčné kaše

Pokud Vaše dítě trpí alergií, nebo kojíte a máte možnost odsát mateřské mléko, jsou nemléčné kaše tou správnou volbou.

Mléčné kaše

Obsahují obilniny, vitamíny a minerální látky, důležité pro správný vývoj Vašeho miminka. Jsou lehce stravitelné, chutné a jednoduché na přípravu.

Jak na přípravu dětské kaše?

  • Dětské kaše jsou nabízeny v mnoha příchutích a s ohledem na věk dítěte.
  • Čtěte složení dětské kaše. Některé totiž obsahují sladidla.
  • Jejich příprava je velmi snadná a rychlá. Můžete ji rozmíchat v jakémkoli mléce ( mateřském, v běžné umělé kojenecké výživě nebo i té hypoalergenní ), nebo i ve vodě.
  • V případě potřeby ji můžete dochutit ovocem, zeleninou nebo dětskou přesnídávkou.
  • Při přípravě kaše dbejte návodu, který se snažte přesně dodržovat. Nesypte více kaše, nedělejte větší porce, než je doporučeno.
  • Když dítě porci nesní, neuchovávejte ji na příště. Připravte vždy čerstvou.
  • Kaši podávejte lžičkou.
  • Na noc se prodávají také kaše s vyšší sytící schopností. Děťátko by mělo déle klidně spinkat.
  • Při podávání kaší ale nezapomeňte ani na pitný režim. Děti většinou mívají větší žízeň.
  • Kaše si také můžete připravit doma z různých druhů obilovin a tekutiny (mateřské mléko, kojenecká výživa, voda).

1a

Náš tip:

Dětské kaše jsou také výborným pomocníkem pro nácvik kousání a žvýkání. Kaše pro starší děti už v sobě totiž mívají o maličko větší kousky ovoce. Pokud s kousáním dítě bojuje, vyzkoušejte.