Dětské vlásky

detske vlasky (1)

Některé děti se s vlásky již narodí, jiným narostou o něco málo později. Některé miminko má na hlavičce jen pár jemných vlásků, jiné se narodí s hustou kšticí. Tak či tak, péče o vlásky je vždy na místě.

Již od prvních jemných vlásků je třeba dbát o vlásky a pokožku hlavičky vhodnými prostředky. Není třeba se znepokojovat, pokud v prvních měsících po narození vlásky vypadávají a děťátka mají na hlavičkách lysinky nebo najdete vlásky na plence, kterou má děťátko pod hlavičkou.Vlásky začínají opravdu růst cca kolem 6 měsíců až 1 roku věku.

K první péči o vlásky postačí dětský šampon na tělo i vlásky, jemný olejíček, kterým potíráte děťátko po koupeli a jemný dětský kartáč. Vlásky není nutné mít každý den, obden je plně dostačující.

U novorozenců se často na hlavičce objevují drobné pupínky. Není to nic neobvyklého, vše časem vymizí. Stejně tak se u malých dětí často objevují ve vláscích šupinky a nažloutlé stroupky. Tehdy je dobré do vlásků přibližně 2 hodiny před jejich mytím vetřít olejíček (buď dětský, měsíčkový nebo můžete použít i jemný olivový olej) a nechat jej vstřebat. Poté vlásky učešte jemným hřebínkem a šupinky vyčešete. Poté již stačí vlásky běžně umýt, je třeba ale umýt je cca 3x, aby vlásky nezůstaly mastné. Většinou šupinky nezmizí hned, ale je třeba postup po pár dnech zopakovat.

Když vlásky opravdu začnou růst, je třeba pořídit jemný dětský šampon, který je šetrný také k dětským očím a nedráždí je.

Zejména dlouhé vlásky se v prvních letech života snadno zacuchávají. Je to proto, že jsou stále velmi jemné. V těchto případech si ušetříte dětské slzičky v případě, že použijete dětský kondicionér ve spreji. Stačí vlásky jemně nastříkat a rozčesávání vlásků pak půjde jedna radost.

Pokud má dítě ekzém, používáme jen přípravky určené pro atopickou pokožku a vlásky myjeme, pokud je to možné, jen cca 1x týdně.

Ať už má dítě vlásků málo, nebo hodně, je důležité věnovat péči nejen jim, ale zejména také vlasové pokožce. Je to totiž právě ona, na které závisí růst zdravých a krásných vlásků.

Podělte se s námi o Vaše zkušenosti a napište nám je pod článek do komentáře. 🙂