Domácí diagnostika snadno a rychle? Poradí závěrečný díl seriálu o testech Veroval.

veroval 7-9

Alergie, problémy s plodností, intolerance na lepek – co mají tato zdánlivě nesouvisející témata společného? Alergiků, neplodných párů a lidí trpících celiakií neustále přibývá. Společnost HARTMANN – RICO se snaží podpořit prevenci těchto problémů pomocí domácích diagnostických testů Veroval.

Nechcete ztrácet čas dlouhým čekáním v čekárnách lékařů, ale rádi byste získali rychlou informaci, zda za vašimi zdravotními potížemi nemůže být alergie? Toužíte po miminku a potřebujete mít jistotu, že vše funguje, jak má? Často slýcháte o celiakii, trápí vás problémy s trávením a rádi byste věděli, zdali nepatříte mezi skupinu lidí s intolerancí na lepek? Pokud jste na některou z otázek odpověděli kladně, pak je poslední díl o domácích testech určen právě vám.

Máte podezření na alergii?

veroval7

Alergií v České republice trpí každý čtvrtý člověk. Pokud vás trápí kýchání, ucpaný nos, aniž byste byli nachlazení, nebo vás pálí oči, může jít o stejnou diagnózu. Na otázku, jestli patříte mezi alergiky i vy, vám během třiceti minut odpoví domácí test Veroval Zjištění alergie. „Alergické projevy jsou velmi časté. Domácí testování nabízí možnost rozpoznání alergie jako příčiny obtíží a pomáhá nasměrovat pacienta k lékaři, který navrhne další vyšetřovací a léčebný postup,“ říká doc. MUDr. Bohumil Seifert, Ph.D., přednosta Ústavu všeobecného lékařství.

Snažíte se o miminko?

veroval8

Až 10 % páru se v současnosti bez úspěchu pokouší o miminko a 25 % párů má problém přivést na svět druhého potomka. Až ve třetině případů stojí za neúspěchy mužská neplodnost. Preventivní prohlídky tento problém neodhalí a ochota mužů navštěvovat specialistu je velmi malá.

Řešením je domácí diagnostický test Veroval Mužská plodnost. Díky němu rychle a diskrétně v pohodlí domova zjistíte, zda je koncentrace spermií ve vašem spermatu vyšší než 20 milionů na mililitr, což je minimální hranice udávaná WHO pro možnost početí dítěte. Pokud test prokáže nižší koncentraci, je vhodná návštěva specializovaného oddělení, kde sperma podrobí rozsáhlejším testům a určí další kroky.

Trpíte celiakií? Zahajte dietu včas

veroval9

Víte, že je v České republice až 50 000 lidí, kteří trpí takzvanou celiakií, tedy chronickým onemocněním sliznice tenkého střeva? Celiakie postihuje lidi bez ohledu na pohlaví či věk a nejčastěji se projevuje žaludečními a střevními obtížemi, například nadýmáním a průjmem, které přicházejí bez jasné příčiny. V současné době není k dispozici žádná jiná forma léčby, než bezlepková dieta. U většiny postižených je možná úplná regenerace původní funkce střev a symptomy se po nějaké době od zahájení vhodné diety zmírní. I proto je velmi důležité intoleranci včas odhalit a radikálně upravit jídelníček.

Rychlý test Veroval Nesnášenlivost lepku odhalí případnou intoleranci z kapky krve s přesností více než 98 %. Vyhodnocení testu navíc trvá pouze deset minut. To vše v pohodlí domova.

 Jak se provádí domácí diagnostika s testy Veroval?

Použití testů je velmi jednoduché. Každá krabička obsahuje vše potřebné nejen pro provedení testu, ale i pro jeho vyhodnocení. Testy se provádí buď z krve, moči, vzorku stolice nebo spermatu. Součástí každého balení je podrobný návod, který testováním provede krok po kroku.

Veroval® domácí test

Více se o domácích testech z produktové řady Veroval dozvíte na stránkách společnosti HARTMANN – RICO nebo na webu www.veroval.cz. Názorná videa s návodem k jednotlivým testům naleznete také na kanálu Youtube.