Dopřejte pokožce svých dětí tu správnou podzimní péči

S ubývajícími hřejivými paprsky balíme naše děti do dalších a dalších vrstev oblečení, čímž sice vyřešíme hlavní problém (aby byly za každé situace v teple), nevědomky ale trápíme jejich pokožku. Ta pod pleteninami nemůže pořádně dýchat, začíná být vysušená a tíhne k různým kožním neduhům. Jak o ni pečovat, aby nebyla dehydratovaná a zbytečně přecitlivělá a podle čeho vybírat vhodné kosmetické produkty? Přírodní značka Weleda zná odpověď…

Podpořte ochrannou bariéru pleti

Dětská pokožka, oproti té dospělé, není na okolní svět ještě dostatečně připravena. Protože je tenčí, hůře odolává okolním vlivům jako je studený vzduch, vítr a náhlé změny teplot. Proto je důležité v první řadě podpořit její ochrannou bariéru a dodat jí dostatečnou dávku hydratace. Těmi nejlepšími ingrediencemi jsou včelí vosk a tuk z ovčí vlny, které zároveň neovlivňují schopnost pokožky dýchat. Obojí najdete v Měsíčkovém ochranném balzámu od Weledy, jehož ochranný účinek je navíc zvýšen tím, že neobsahuje vodu.

Dívejte se po olejích

Se suchou pokožkou, na níž se mohou sem tam objevit i šupinky, si skvěle poradí kvalitní nerafinované oleje. Velmi šetrný je například mandlový nebo sezamový, které jí zároveň poskytnou i dostatečnou výživu a podpoří její přirozené funkce. Kůže po nich zůstává jemná a vláčná, jako byste své miminko právě vykoupali v hřejivé lázni. Pleťové a tělové krémy pak vybírejte podle toho, zda jsou v jejich složení právě oleje, ideálně v BIO kvalitě.

Vsaďte na zklidňující ingredience

Když se dětská pokožka necítí dobře, dá to najevo různě – od suchosti, přes začervenání a popraskané žilky až po nepříjemný ekzém. A všechny tyto potíže jen zhoršují chemické koktejly v kosmetických produktech a pracích prostředcích, se kterými naše dítě může přijít během dne do styku. Ulevit jí můžete velmi jednoduše a to díky přírodním ingrediencím. Například měsíček lékařský je díky svým zklidňujícím a hojivým účinkům jednou z nejvzácnějších bylinek. Značka Weleda ho pěstuje v souladu s ekologickými podmínkami v 100% BIO kvalitě, čímž může zaručit jeho kvalitu. Stejně jako heřmánek, který najdete v Měsíčkovém dětském krému Weleda.

TIP: Na obzvlášť suchá místa vyzkoušejte lokálně nanést univerzální rodinný krém Skin Food, který je určen především na velmi suchá a hrubá místa. Kůži vašeho děťátka pohladí účinná kompozice s výtažky z violky trojbarevné a heřmánkových a měsíčkových květů.