Elektrický zubní kartáček Oral-B v porovnání s manuálním zubním kartáčkem

1kartPtáte se sami sebe, zda je ten hi-tech elektrický zubní kartáček, vystavený ve vitríně u zubního lékaře, skutečně lepší než běžné zubní kartáčky?

Odborníci se domnívají, že vedle faktorů, jako je technika čistění zubů, jak často si čistíte zuby, a kolik času čistěním zubů strávíte, má přímý vliv na dobré odstraňování zubního plaku, i typ používaného zubního kartáčku. Správný typ zubního kartáčku si vyberete snáze, pokud budete vědět, jaké typy jsou k dispozici a jak se od sebe liší.

Seznamte se s třemi typy zubních kartáčků

Na trhu jsou k dispozici tři typy zubních kartáčků: nabíjecí elektrické zubní kartáčky (včetně sonického), běžné manuální zubní kartáčky a bateriové zubní kartáčky.

Nabíjecí elektrický zubní kartáček: Nabíjecí elektrický zubní kartáček, kterému se také říká „akumulátorový zubní kartáček“, je typ zubního kartáčku, který se nabíjí pomocí nabíječky, zapojené do elektrické zásuvky, rukojeť je umístěna na nabíjecí jednotce. Kartáčková hlava se vyměňuje každé tři měsíce, přičemž rukojeť zůstává zachována. Nabíjecí elektrické kartáčky se liší technologií čistění, kterou používají, jako oscilačně-rotační (3D čisticí účinek) nebo sonická technologie.

Běžný manuální zubní kartáček: Běžné manuální zubní kartáčky jsou pravděpodobně známější. Mají umělohmotné držadlo a různý design nylonových vláken na kartáčkové hlavě. Je to nejčastěji používaný typ zubního kartáčku, který nepotřebuje žádný zdroj energie.

Zubní kartáčky podporované energií z baterií: Tak jsou pojmenovány zubní kartáčky, které ke svému provozu potřebují AA baterie. Jsou podobné běžným manuálním kartáčkům, ale navíc produkují vibrace, které podporují čisticí účinek a zlepšují čistění zubů.

oral b blackPodle nezávislé studie z roku 2005, která porovnávala elektrické a manuální zubní kartáčky, bylo zjištěno, že „zubní kartáčky, fungující s oscilačně-rotačním pohybem, odstraňovaly krátkodobě i dlouhodobě více zubního plaku a předcházely zánětu dásní účinněji než běžné manuální zubní kartáčky. Žádná jiná technologie elektrického zubního kartáčku nebyla jasně lepší…“ Oral-B uvedl jako první tuto oscilačně-rotační technologii v roce 1991, a od té doby má své stálé místo v nabídce prémiových elektrických zubních kartáčků.

Navíc na všechny elektrické zubní kartáčky Oral-B běží propagační akce 100 dní garance vrácení peněz do 30. 6. 2016!

Zhodnocení technologie a funkcí

Nabíjecí elektrický zubní kartáček: Elektrické zubní kartáčky mají obvykle řadu technologií a funkcí a poskytují mnoho výhod pro zdraví ústní dutiny. Některé dokonce mohou pomoci zlepšit vaše návyky při čistění zubů. Mezi high-tech prvky patří:

-Řada režimů čistění, které se zaměřují na citlivé zuby, bělení zubů nebo masáž dásní.
– Senzory tlaku, které vás upozorní, když na zubní kartáček příliš tlačíte.
– Časovače, které vám pomohou určit, jak dlouho si každý kvadrant ústní dutiny čistíte.
– Digitální upozornění na nutnost výměny kartáčkové hlavy.
– Oscilačně – rotační technologie.

Kompatibilita s mnoha kartáčkovými hlavami, takže si můžete vybrat vámi preferované uspořádání vláken. Většina elektrických zubních kartáčků má také funkce zvyšující pohodlí, jako například úložný prostor pro kartáčkové hlavy nebo držák na kartáčkové hlavy nebo zubní kartáček, držáky do koupelny nebo cestovní nabíječku zubních kartáčků.

Běžný manuální zubní kartáček: Ačkoli běžné zubní kartáčky neposkytují ani zdaleka tolik výhod a funkcí jako nabíjecí elektrické zubní kartáčky, technologie, použitá v designu jejich kartáčkových hlav, vláken a rukojetí, je velmi pokroková. Manuální zubní kartáčky například nabízejí:

Napříč uspořádaná, extra dlouhá nebo stupňovitě uspořádána vlákna pro účinné odstraňování zubního plaku.

-Leštěné nebo zaoblené konce vláken.

-Strukturovaná vlákna

-Dutá vlákna pro bělení zubů.

-Ergonomicky tvarované rukojeti s charakteristickými rysy.

-Stimulátory dásní.

-Čistič jazyka.

Bateriové zubní kartáčky: Přestože tyto zubní kartáčky mají podobné vlastnosti jako běžné manuální zubní kartáčky, navíc ještě vibrují, aby zajistily optimální čisticí účinek a lepší péči o ústní dutinu.

Kromě funkcí běžného manuálního zubního kartáčku nabízejí:

Jedna zabudovaná baterie AA, která může být u některých modelů vyměnitelná. Tlačítko vypnutí / zapnutí nebo „+ / -„ na rukojeti pro připojení na bateriový provoz. Vlákna nebo rozdělená kartáčková hlava, které jsou speciálně navrženy pro vibrační a pulzní pohyby, aby se optimálně přizpůsobily konturám zubů a dásní.

Oral-B elektrické kartáčky zakoupíte ZDE.