Fytoestrogeny pro pevnější a větší prsa? Určitě ano, radí odborník!

^F141B93F388BF29DA83FE5C45D1EEF02F1B5E48461F10A61B8^pimgpsh_fullsize_distr

Jednou z možností přirozeného vylepšení dekoltu je užívání 100% přírodních výživových doplňků na bázi fytoestrogenů. Fytoestrogeny jsou skupiny sloučenin nalezený v rostlinách, které ovlivňují vlastní estrogenní aktivity ženského organismu napodobováním vlivu estrogenu na ženské tělo.

Fytoestrogeny jako přírodní náhrada estrogenů stimulují organismus ženy k produkci tkáně prsní žlázy, a tím způsobují i zvětšení a zpevnění poprsí, a to až do velikosti přirozeného potenciálu ženy, což v některých případech může znamenat i nárůst velikosti poprsí o 1 až 1,5 konfekční velikosti. Je třeba si uvědomit, že organismus každé ženy je jedinečný a jako takový se i chová. Fytoestrogeny však nejsou přírodní alternativou silikonových implantátů a nezpůsobují ani nadměrný růst prsní žlázy, ale způsobují její “ zduření „, což v konečném důsledku způsobí zvětšení prsou.

Hladina estrogenů v ženském organismu se mění nejen během menstruačního cyklu, ale výrazně závisí i na věku a zdravotního stavu ženy. V zásadě, se však dá potvrdit, že přísunem přírodních fytoestrogenů ve formě výživového doplňku může každá zdravá žena – netrpící hormonálními poruchami, docílit zvětšení a zpevnění prsou, do jaké míry a za jakou dobu jejich užívání je už však závislé pouze od konkrétní ženy.

Pravidelné a dlouhodobé užívání takových výživových doplňků má kromě estetického hlediska i další a z medicínského pohledu mnohem podstatnější pozitivní vlivy, a to zejména vliv na úpravu menstruačního cyklu a utlumení menstruačních bolestí, zmírnění příznaků klimakteria a jak dokázali poslední odborné studie – užívání fytoestrogenů se dá použít jako prevence před vznikem rakoviny prsu a vaječníků.

Zmíněné fytoestrogeny – hormonům podobné látky rostlinného původu, které jsou schopné vázat se na estrogenní receptor a narušit tak funkci endogenních estrogenů v organismu, přičemž však sami vykazují estrogenní aktivitu a jsou schopné nahrazovat příznivé účinky estrogenů v organismu. Jsou významné z hlediska snižování výskytu hormon – dependentních typů nádorů (rakovina prsu, rakovina dělohy), protože potlačují nežádoucí estrogenní aktivity, které se mohou spolupodílet při tvorbě těchto nádorů. V každém případě mohu užívání přírodních výživových doplňků s obsahem fytoestrogenů ženám pouze vřele doporučit.

MUDr. Mário Lužinský , gynekolog z medicínského centra Probios v Bratislavě

www.superprsa.cz