GS Condro Diamant

^54290E66FE386C565F47EA5D7E690FB3B9DC86155B8FCB16ED^pimgpsh_fullsize_distr

Tento přípravek znamená již 10. inovaci v řadě značky GS Condro, která se poprvé objevila v ČR v roce 2000.

Přípravek pečuje nejen o kloubní chrupavky, o kterých se nejčastěji hovoří, ale jako první a jediný v České republice také o tzv. kloubní pouzdra, která představují jedinou prokrvenou část našich kloubů.  Díky tomu je výživa přiváděna ke kloubní chrupavce, ale také k vazům a šlachám, které představují nepostradatelnou funkční část kloubního aparátu.  GS Condro Diamant tedy představuje pro naše klouby dvojitou sílu.

Co jsou vazy?GS_vazy

Vazy jsou tuhé pevné pruhy, které jsou součástí kloubů. Jejich funkce je spojovat kosti k sobě, a tak bránit jejich nadměrnému pohybu.

Co jsou šlachy?

Šlachy jsou silné provazce, které připojují svaly ke kosti. Šlacha přenáší sílu stahujícího se svalu a tím uvádí kost do pohybu. Šlacha na jednom konci vyrůstá ze svalového bříška a na druhém konci přirůstá k okostici na povrchu kosti.

Jaké jsou hlavní účinné složky GS Condro Diamant?

Glukosamin sulfát

Glukosamin sulfát je hlavní účinnou složkou přípravku a GS_obr1v přípravcích značky GS Condro tak představuje „zlatý standard“. Glukosamin sulfát je malá molekula, která se velmi snadno vstřebává v trávicím ústrojí. Díky této vlastnosti se dostává velké množství účinné látky do cílové tkáně, tedy ke kloubům.

V přípravku GS Condro® nové generace je v denní dávce obsaženo 1600 mg čistého glukosamin sulfátu v garantované kvalitě Clini-Q®. Originální kvalita Clini-Q® je zárukou správného a vždy stejného obsahu čistého glukosamin sulfátu v denní dávce.

Aescin

Zdravotní účinky aescinu jsou známé již od 18. století. Má celou řadu farmakologických účinků. Zvyšuje napětí žilní stěny, působí proti otokům, má ochranný vliv na cévní systém. Díky tomu má pozitivní na správné prokrvení měkkých tkání, jako jsou šlachy, vazy a menisky, které jsou nedílnou součástí funkce kloubního aparátu. Aescin napomáhá správnému prokrvení kloubních pouzder.

Víte, že klinická účinnost přípravku GS Condro byla vyzkoušena v Revmatologickém ústavu v Praze?

Bylo do ní zařazeno 157 jednotlivců, průměrný věk 62 let. Ti byli rozdělení do 4 skupin. První skupina se věnovala cvičení v kolektivu jednou týdně (sloupec Cvičení), druhá skupina užívala GS Condro Forte 2 x 1 tabletu denně a cvičila (sloupec Kombinace), třetí skupina užívala pouze Condro Forte 2 x 1 tabletu denně (sloupec GS) a čtvrtá kontrolní skupina užívala pouze placebo (sloupec Kontrola). Jako nejvhodnější postup se na základě subjektivního posouzení účastníků studie jevila kombinace užívání přípravku GS Condro Forte a cvičení.

Výsledky studie z pohledu pacienta

GS_graf

Reference:

Olejárová M., Svobodová R., Jarošová H., Votavová M., Ištvánková E., Lösterová M., Pavelka K. Hodnocení účinnosti nefarmakologické léčby (pravidelné cvičení), farmakoterapie (glukosamin sulfát, GS Condro Forte®) a kombinace obou postupů u symptomatické gonartrózy. Výsledky otevřené, randomizované, kontrolované studie.  Česká revmatologie č. 4, ročník 16, 2008, str. 153-160.