HERBADENT: s „kosmickou“ zubní pastou a s jejím příběhem dostává čištění zubů nový náboj

Nová kosmická zubní pasta Herbadent Junior využívá tradiční recepturu s typickou bylinkovou chutí a vůníspeciálně upravenou pro citlivé dětské zubyZároveň design balení a propojení s komiksovým příběhem dvou mimozemských teenagerů Herba a Denty činí pastu pro děti atraktivnější a zábavnou formou jim přibližuje smysl pro pořádek, pečlivost a také základy ekologie.

Mezi mnohými rodiči je rozšířen mýtus, že o mléčné zuby dětí není třeba příliš důkladně pečovat. Vždyť stejně časem vypadnou a nahradí je zuby nové. Jenže jedná se o značně nebezpečný omyl! První, neboli dočasné či mléčné zuby hrají zcela zásadní význam pro následný vývoj chrupu stálého.

Už od 6 let se prořezávají první stálé stoličky a poslední mléčné zuby vypadávají kolem 12 let věku. Případné kazy dětských zubů tedy mohou infikovat stálé zuby. Také předčasné vypadnutí nebo vytržení dětských zubů komplikuje vývoj stálých zubů, a dokonce i formování celé čelisti. Je proto nadmíru důležité čistit dětem zuby prakticky od okamžiku, kdy se začnou prořezávat, a s čištěním a následným dočišťováním asistovat až do 10-12 let věku dítěte.

Jak ale přimět dítě, aby poměrně nepopulární činnost vykonávalo pečlivě a pravidelně? Podle stomatologů je ideální být vybaven atraktivním a vhodným kartáčkem, chutnou a zdravou zubní pastou a v neposlední řadě přetavit ne příliš atraktivní proces čištění do určité formy zábavy.

S tím vším chce pomoci firma Herbadent a její nový projekt „kosmické“ zubní pasty.

Vyvážené ingredience a příjemná chuť

Kosmická zubní pasta HERBADENT Junior je určena dětem od 6 let. Základ pasty tvoří unikátní a klinicky testovaná receptura, která v sobě kombinuje výtažky ze sedmi léčivých bylin. Extrakt řepíku, heřmánku, šalvěje a nátržníku dodává pastě její léčivé účinky napomáhající boji proti zánětu dásní. Hřebíčková, fenyklová a mátová silice propůjčuje pastě jedinečnou vůni a svěžest.

Obsah fluoridu sodného v kosmické pastě Herbadent je přizpůsoben potřebám dětských zubů tak, aby snižoval riziko vzniku zubního kazu a staral se o zdravý vývoj a pevnost zubní skloviny a zároveň aby nezatěžoval organismus při náhodném polknutí pasty. Jemné abrazivní částice pasty pomáhají šetrně odstranit bakteriální zubní plak.

Pasta neobsahuje žádná chemická barviva či pěnidla, jako například hojně užívaný SLS (Sodium Lauryl Sulphate), ale barvu i pěnivost jí dodávají pouze použité byliny. Navíc je bezlepková a děti si zamilují její bylinkovou vůni a svěží chuť. Herbadent Junior je ideální výrobek pro účinnou a zároveň šetrnou péči o dětské zuby a dásně.

Herb a Denta – komiks pro zábavné čištění zubůZásadní novinkou je propojení zubní pasty s příběhem dvou mimozemšťanů. Vesmírní teenageři, dvojčata Herb a Denta, doputovali k planetě Zemi ve společnosti geniálního šimpanze Brutta. Přiletěli více-méně omylem z cizí galaxie, když se jim shodou náhod podařilo nastartovat otcovu služební loď. A ačkoli sami nejsou kdo ví jak pořádkumilovní, nyní se pozastavují nad znečištěním, které se vyskytuje na Zemi, v jejích oceánech a šíří se i do vesmíru. Čeká je teď řada dobrodružství i práce a o tom si děti mohou číst na webu kosmickapasta.cz. Cílem projektu kosmické zubní pasty je přiblížit dětem zábavnou formou smysl pro pořádek, pečlivost a také základy ekologie.