Hračky

hracky

Jednou z věcí, kterou každé dítě miluje, jsou hračky. Každé dítě má tu svou oblíbenou a jejich výběr se s věkem mění. Jiné jsou hračky, se kterými si hrají miminka, jiné jsou hračky u starších dětí.

Hračky a hry dětem pomáhají rozvíjet motoriku, pomáhají jim ve správném vývoji, podněcují tvořivost, fantazii. Hračky pro děti by vždy měly být vybírány s ohledem na věk dítěte.

Pro miminka jsou vhodné hračky jako chrastítka, kousátkakolotoče nad postýlky, hrazdičky a hrací deky, hračky k zavěšení na kočárek, autosedačku apod. Na krátká zabavení jsou dobrá také různá lehátka s hracími prvky.

Hračky pro naše nejmenší musí splňovat velmi přísná kritéria, nesmí mít žádné snadno oddělitelné části, musí být vyrobené z nezávadných materiálů. Jsou tedy naprosto bezpečné a není třeba se jich obávat.

Výborná jsou také tzv.pěnová puzzle, které využijete při hře na podlaze nebo při odpočinku. Je vyráběno v mnoha rozměrech a můžete je různě kombinovat. Zároveň může sloužit jako výuková hračka. Děti jej velmi rády rozebírají a opět staví.

Později nastává čas na různé stavebnice, vzdělávací hračky, a také různé hračky, které vydávají zvuky apod. Ty mají děti velmi rády (pravda, rodiče postupem času už tak nadšeni nebývají).

Velmi oblíbené jsou také různé dřevěné hračky. Ty mají dlouhou životnost a jsou krásně barevné.

Chystáte-li se k vodě, jistě si vyberete z hraček do vody (některé lze využít i ve vaně) nebo z hraček určených k použití venku.

Další velmi oblíbenou „hračkou“ jsou různá vozítka nebo skákací balony a zvířátka. Na těch se děti vyřádí opravdu do sytosti.

Děti si také rády hrají s věcmi jako telefon rodičů apod. To jistě zažil každý rodič. Tyto „zakázané hračky“ jsou pro děti velkým lákadlem.

Na dlouhou dobu většinu dětí zabaví také pastelky, papír, modelína, nůžky, křídy, prstové barvy, knížky atd. Kapitolou sama pro sebe jsou stavebnice. Těch je na trhu velké množství a mezi dětmi jsou rozhodně mezi TOP hračkami.

Při výběru hračky je dobré zodpovědět si pár otázek:

  1. Pro jak staré dítě hračka je?
  2. Zaujme dítě natolik, aby si s ní hrálo opakovaně?
  3. Naučí se díky ní dítě něco nového?
  4. Je to hračka, která je již kompletně sestavena, nebo ji nejprve musíme sestavit?
  5. Je hračka bezpečná?

Dítě by nemělo být hračkami příliš zavaleno. I v tomto případě platí staré známé „Méně je někdy více.“ Děti si totiž rády hrají i s drobnostmi, které máme doma. Víčka od lahví, nádobí, různé kelímky, špulky od nití, krabičky a tubusy, apod. Právě tyto drobnosti jsou většinou těmi nejoblíbenějšími hračkami, které děti zabaví na dlouhou dobu a ještě do hry zapojí fantazii a procvičí jemnou motoriku.

Náš tip: Znáte hračky Dolce?

Nechte u svého dítěte rozvíjet smyslové dovednosti s širokou škálou vysoce kvalitních texturovaných tkanin. Vaše dítě bude milovat krásné barvy a bude prozkoumávat svět s měkkými materiály. Naučí se chápat příčiny a následky prostřednictvím mnoha zajímavých aktivit v hračkách Dolce. Vytvářejte tak zábavu, učení a hraní rolí s Vaším oblíbeným Dolce kamarádem.

Jaké hračky mají Vaše děti nejraději? Napište nám pod článek do komentáře. 🙂