I koupání může být zábava!

koupel dítě

Večerní koupání je pro rodiče i většinu dětí velmi příjemným rituálem. Děti se ve vodě mohou vyřádit a zakončit tak náročný den. Do postýlek uléhají unavené a snáze upadají do říše snů. Větší děti si ve vaně mohou i chvilku pohrát. Zpříjemněte jim koupání skvělými hračkami!

Každou vteřinu je třeba užívat si naplno

Každá vteřina dětského života je důležitá a je třeba ji nepromarnit. Každá chvíle rodiče strávená s dítětem je úžasná a nezapomenutelná. Ani koupání nemusí být výjimkou. Pořiďte dětem hračku, se kterou se ve vodě vyřádí nejen ony.

Yookidoo Ponorka s vodní stanicí – Hračka roku 2018

Ponorka pracuje na principu oběhového čerpadla, které dokáže dopravit vodu do sprchové hlavice. Sprchová hlavice v designu potápěče je ergonomicky navržena pro malé ruce a aktivuje se pouze stlačením oboustranného tlačítka.

Ponorka s vodní stanicí podporuje nezávislou hru a učí dítě vztahu „příčina – následek“, rozvíjí koordinaci „oko – ruka“ a zlepšuje manuální zručnost dítěte. To vše velmi zábavnou formou.

  • Stříkáním vody do pravého trychtýře docílíte točení vodního sloupce a stříkání vody z bílo-červeného potrubí.
  • Stříkáním vody do levého trychtýře docílíte valení očí a točení vrtule.
  • Levý trychtýř muže být také odstraněn a použit pro různé vodní pokusy.

Ponorka je určena pro děti od 12 měsíců, ale věřte, že si s ní vyhrají i starší děti – klidně šestileté.

1

Yookidoo Kouzelný kohoutek s ozubenými tvary

Bateriové čerpadlo kohoutku snadno čerpá vodu z vany. Vytváří tak nekonečný proud bez zbytečného plýtvání vodou nebo Vašich obav z popálení dítěte horkou vodou z běžného vodovodního kohoutku.

Dítě u kohoutku vydrží sedět, sledovat tekoucí vodu a naplňovat přiložené pohárky. Barevné ozubené tvary podporují myšlení a učí děti řešit jejich pohyb pomocí převodovky.

Ač nejsme příznivci plastových “ krámů“, tak tento kohoutek je jednoznačně super. Je kvalitně zpracovaný, velmi lehko se zapíná, a díky kelímkům s různými efekty a točícím tvarům se zabaví jak devítiměsíční syn, tak tříapůlletá dcera.  Jedinou nevýhodou je, že se nám koupání protáhlo na hodinu a ani životnost baterií není nekonečná.

Kouzelný kohoutek je určen pro děti od 9 měsíců, ale spoustu zábavy si s ním užijí i starší děti.

Koupat každý den?

Dříve se doporučovalo děti koupat každý den. S přibývajícím počtem ekzémů a jiných kožních problémů u dětí se toto doporučení mění. Pokožku je třeba zbytečně nedráždit, nepoužívat mýdlo a kosmetiku, která může pokožku dráždit. Na druhou stranu, proč dítě připravit o skvělé zážitky? I zde platí staré známé přísloví: „Všeho s mírou …“.