I lidé trpící nechutenstvím si mohou připít na zdraví

Neoddělitelnou součástí péče o každého nemocného je kromě podávání léků i dostatečná výživa. „Nechť je tvé jídlo tvým lékem a tvůj lék nechť je tvým jídlem,“ řekl ve starověku otec medicíny Hippokrates z Kosu. Naše babičky pravděpodobně jeho citát neznaly, ale v praxi ověřily, že silný slepičí vývar postaví na nohy jak ženu v šestinedělí, tak muže či dítě s chřipkou. Staly se tak vlastně prvními nutričními terapeutkami. Dokázaly, že stravu nemocní přijímají ochotněji v tekuté podobě.

Když je chuť k jídlu menší než malá

Zajistit kvalitní stravu bohatou na energii a živiny dnes není žádný problém, velkou překážkou je ale nechutenství.Trpí jím senioři, dlouhodobě nemocní i onkologičtí pacienti, potýkají se s ním nemocnice, domovy pro seniory i ti, kteří se o své blízké starají doma. Většina z těchto pečujících často odnáší zpět do kuchyně plný talíř jídla, o které nikdo neprojevil zájem. Pokud člověk potravu dlouhodobě odmítá, hrozí mu podvýživa, zhoršuje se jeho zdravotní stav i soběstačnost.  

Během nemoci dochází k tomu, že tělo čerpá energii přednostně z bílkovin, tedy ze svalů a vnitřních orgánů. Ušetřeny nejsou ani látky zajišťující obranyschopnost organismu. Výsledkem je oslabení kondice nemocného a špatné fungování jeho orgánů. Tělo je ohroženo infekcí a rány se špatně hojí. Podvýživou jsou ohroženi i senioři, kteří žádnou závažnou nemocí netrpí. Jejich vnitřní orgány stárnou a přijaté živiny zpracují a využijí jen částečně. Navíc strava starších lidí nemívá po stránce energetické a výživové optimální složení.

Proč nechtějí jíst?

Velmi často se s nedostatečnou výživou setkáváme u onkologicky nemocných. Léky podávané při chemoterapii a léčbě bolesti působí na zažívání. Vyvolávají nechutenství, pocit nevolnosti, zvracení a mohou také měnit chuť jídla. Některé metody léčby rakoviny, jako je ozařování, zase mohou snížit tvorbu slin, ztěžovat polykání a způsobovat zánět v dutině ústní. Konzumace pevné stravy se pak stává nepříjemnou, bolestivou až nemožnou.

U seniorů s postupujícím věkem dochází ke snížení vnímání čichu i chuti, a když člověk přichází o požitek z jídla, jídlo ho přestává zajímat. Nechutenství starších lidí ovlivňují i léky, které užívají, případně potíže se zuby, ať již chybějícími, nebo se špatně sedící zubní náhradou.    

I popíjení může být řešení

Ve všech případech, když nemocný neprospívá, hubne a o jídlo nejeví zájem, je potřeba včas zahájit nutriční podporu. Její nejjednodušší formou je popíjení speciálních nápojů, odborně řečeno sipping. Jedná se o kompletní vyváženou výživu v koncentrované formě, která má dvě výhody. Konzumuje se snadněji než pevná strava a není třeba ji přijímat ve velkém objemu. Po malých doušcích je možné ji popíjet během celého dne. Sipping zakoupíte bez lékařského předpisu v lékárně a můžete ho podat kdykoliv. Není tedy nutné čekat, až nutriční podporu doporučí odborník. V případě sippingu platí, že přání Na zdraví! není jen zdvořilostní frází.

Jedním ze sippingů dostupných na českém trhu jsou nápoje řady Nutricomp. Standardní řada této značky se vyrábí v několika sladkých příchutích, dostupná je i varianta s vlákninou. Slaná řada má příchuť polévek a existuje také speciální sipping pro nemocné s poruchou ledvin, s cukrovkou a onkologické pacienty, který obsahuje více kvalitní bílkoviny. Pokud je sipping podáván jako doplněk výživy k běžnému jídlu, postačí nemocnému jedna až tři lahvičky denně. Je-li jediným zdrojem výživy, spotřebuje pět až sedm lahviček denně. Jako náhradu plnohodnotné stravy mohou přípravek s výhodou využívat i zdraví lidé, například když nemají čas si jídlo připravit nebo na něj zajít. A nejlépe chutná vychlazený!