Indulona Original – oficiálně certifikovaná i pro dětskou péči

imedeen (1)

Krémy z řady Indulona Original obstály v přísných testech bezpečnosti a získaly certifikát pro péči o dětskou pokožku. Jako jedny z mála krémů a mlék na trhu neobsahují žádné konzervační látky, a jsou tak ideální pro nejcitlivější typy pokožky. Mezinárodní instituce EUROFINS BEL/NOVAMANN dokonce zařadila krém Indulona Original mezi 2 % nejkvalitnějších krémů na trhu, které kdy byly v laboratoři testovány.

Krém Indulona Original se v dermatologii doporučuje už desítky let. Není tajemstvím, že jím ošetřují pokožku novorozenců ihned po narození v řadě nemocnic v České republice a na Slovensku. „Modrou Indulonu jsme si zvykli používat na oddělení pro promaštění kůže u dětských pacientů. Je třeba vyzdvihnout její vyvážené složení z kvalitních surovin, bez zbytečných ingrediencí a zejména konzervačních látek,“ říká MUDr. Zuzana Velická, CSc., zástupkyně přednosty Dětské dermatologické kliniky DFNsP v Bratislavě.

Dermatologové doporučují

V červnu 2017 značka Indulona uskutečnila průzkum a oslovila celkem 100 českých a slovenských dermatologů. Výsledkem bylo zjištění, že Indulonu Original svým pacientům doporučuje 95 % dotázaných. Většina z oslovených lékařů ji doporučuje dokonce až dvěma třetinám svých pacientů. Nejen tato zjištění motivovala zástupce značky ke snaze získat certifikát bezpečné kosmetiky pro děti.

indulona1

Atestace Indulony Original

Výroba značky Indulona podléhá pravidelné a důkladné kontrole, hodnocení a testování. „Všechny druhy krémů z našeho farmaceutického závodu jsou dermatologicky testované. Pravidelně hodnotíme chemické, fyzikální a mikrobiologické vlastnosti. K získání atestace kosmetiky jako vhodné pro děti bylo však třeba vykonat posouzení v externí, akreditované zkušební laboratoři,“ vysvětluje MUDr. Richard Král, Director of Cosmetics Sales & Marketing Saneca Trade, s. r. o.

Testování řady Indulona Original realizovala renomovaná mezinárodní společnost EUROFINS BEL/ NOVAMANN*. Certifikace spočívá v testování velkého množství parametrů. Kromě složení a rozboru fyzikálních, chemických vlastností a stability zahrnuje například i toxikologický profil látek, mikrobiologickou kvalitu, stopové množství látek, test dráždivosti očí, ale i studii na skupině dobrovolníků. Výsledkem je osmistránková Zpráva o bezpečnosti kosmetického přípravku k oběma testovaným produktům.

Krém a tělové mléko Indulona Original po všech stránkách vyhověly požadavkům na kosmetiku vhodnou pro děti.

*Společnost je autorizovaná ŠÚKL jako kontrolní laboratoř pro potřeby farmaceutických výzkumů v oblasti mikrobiologického hodnocení léků a disponuje též osvědčením Správné laboratorní praxe.