Jak na jizvy z lásky?

Contractubex a

V moderní době je většina těhotenství plánovaných, dobře sociálně zabezpečené ženy se těší na svá miminka a užívají si je. Nicméně s tím spojený trend odkládání těhotenství je jedním  z důvodů proč narůstá i počet porodů císařským řezem. A císařský řez to znamená i jizvu. Většinou se řez dělá tak, aby se schoval do kalhotek, ale stejně na jeho vzhledu záleží.

Hojení řezu a vzhled budoucí jizvy můžeme ovlivnit. Dokonce umíme ovlivnit i vzhled jizev starších, i když to vyžaduje více trpělivosti.

Zatímco po řezu se nejvíce bojíme jizev vystouplých (hypertrofických a keloidních) ještě větší část těhotných žen si s sebou po těhotenství nese zejména na bříšku, stehnech a zadečku jiný typ jizev – jizvy atrofické (strie), které vznikají popraskáním napjaté kůže. Ale i ty umíme ovlivnit.

Hojení každé jizvy prochází stadii – koagulace, časného zánětu, pozdního zánětu, proliferace a remodelace. Rychlost a typ hojení je dán geneticky a ovlivňován lokálně působícími látkami. A právě ovlivnění lokálních působků moduluje průběh zánětu a produkci kolagenu, který je podkladem elasticity a tvaru jizvy.

Z přírodních produktů je po staletí známý protizánětlivý účinek extraktu z cibule (extractum cepae), dokáže také bránit nadměrné produkci kolagenu u hypertrofických jizev či nedostatečné produkci u strií.

Heparin známý z léčby nadměrného srážení krve (to je poklad z historických románů známé léčby pomocí pijavic) dokáže snadno pronikat do hlubších vrstev pokožky, ovlivňuje zánět, hojení a zlepšením prokrvení zmenšuje otok.

Další přirozený produkt našeho metabolismu allantoin je při lokálním podání účinným keratolytikem – tedy rozpouští a změkčuje povrchové vrstvy kůže, která je pak vláčnější.

Samozřejmě existují i další možnosti jak pečovat o tyto jizvy od nesoleného sádla po operace plastických chirurgů, ale kombinace těchto třech přírodních látek byla ověřena i v odborných studiích.

A tak, i když máte tu smůlu, že trpíte striemi nebo jste musela porodit císařským řezem, existuje přírodní možnost jak zajistit, aby jizvy nebyly to, co Vám krásné období těhotenství připomene při každém sprchování.

contractubex

Contractubex®. Už žádné maskování jizev.

Contractubex® gel aktivně podporuje proces hojení na povrchu i v hloubce kůže a potlačuje nadměrný růst jizev. Účinnost Contractubex® gelu byla potvrzena mnoha studiemi.

  • Je efektivní na všechny typy jizev.
  • Snižuje svědění, zarudnutí a pocit napětí v jizvě.
  • Účinkuje na nové i staré jizvy.
  • Léčba dle oficiální směrnice Scar Management.

Použití Contractubex® gelu – pro lepší výsledky

Contractubex1

Contractubex® se používá k léčbě všech typů jizev:

  • po operacích, popáleninách a úrazech
  • pohyb omezující a kosmeticky rušící
  • zvětšené (hypertrofické a keloidní)
  • atrofické (strie, po akné, neštovicích a jiné)

Nové jizvy

Zahajte léčbu, jakmile se rána uzavře nebo jsou stehy odstraněny. Naneste Contractubex® 2x až 3x denně po dobu několika týdnů až měsíců.

Starší jizvy

Jizvy, které jsou více než jeden rok staré, můžeme také léčit. Naneste Contractubex® 3x denně po dobu alespoň několika měsíců.