Jak na účinný jarní detox?

fruit-3304977_1920

Tradičním jarním návykem se stal úklid. Když se rozhlédneme okolo sebe, je vidět na každém kroku. Uklízí se na zahradách, zametají se ulice, sousedka umývá okna. Na co bychom ale neměli zapomenout, je, podívat se také do sebe. Nejen okolo sebe.

Asi všichni se shodneme, že očista organismu je jednou za čas velmi důležitá. Je třeba zbavit se nahromaděných toxinů získaných stravou a každodenním stresem. Jak má ale správně vypadat taková detoxikační kúra?

1.   Jezte střídmě

Při detoxu se má tělo pročistit. Ale už jen to je pro organismus náročný úkol. Proto není vhodné ho zatěžovat ještě tučnými pokrmy nebo nepřiměřeným množstvím jídla. Vhodná jsou spíše lehká zdravá jídla, plná vitamínů a vlákniny. To splňují například ovocné nebo zeleninové saláty, netučné ryby a méně kořeněná jídla. V některých případech je dokonce doporučován až 24 hodinový půst. Proto to s množstvím konzumovaných potravin během vaší detoxikační kúry opravdu nepřehánějte.

2.   Dostatek pití

V čem se naopak neomezujte je dostatečný příjem tekutin. Skvěle poslouží čistá voda nebo bylinkové čaje. Existují totiž byliny, které očistu organismu podporují. Těmi jsou například ostropestřec mariánský nebo klanopraška čínská.

3.   Dostatečný příjem vlákniny

O vláknině se zmiňujeme už v prvním bodě tohoto článku. Proč je ale tak důležitý její zvýšený příjem? Detox organismu probíhá nejen v játrech, ale i v trávicí a vylučovací soustavě. Vláknina nám tak pomůže pročistit střeva a podpoří přirozené vylučování. Nejvíce vlákniny obsahuje ovoce a zelenina. Už jste zkusili tolik oblíbené smoothie? Nápoj plný vitamínů a vlákniny z rozmixovaného ovoce a zeleniny?

4.   Detox mysli

Proč si s pročištěním organismu nepročistit i mysl? Není to sice lehký úkol, ale věřte, že když se vám to podaří, budete na tu chvíli vzpomínat. O jakou že chvíli se to jedná? Zkusili jste se někdy zastavit, oprostit se od problémů běžného života, hodit vše za hlavu, zhluboka dýchat a vychutnat si tu prázdnou a klidnou mysl? Že ne? Pak to rozhodně zkuste, protože to za to stojí!

Náš tip: Vyražte si do přírody – do lesa, na louku nebo do hor. Tato místa jsou pro uklidnění a pročištění mysli nejlepší.

Ostropestrec 60 CZ 3Dt

5.    Podpořte jarní detox přírodním doplňkem stravy

Vzpomínáte na ostropestřec mariánský z druhého bodu? Jedná se o významnou bylinu, jejíž užívání doporučují lékaři jak při jaterních onemocněních, tak pro pročištění organismu. Jedním z nejlepších doplňků stravy, který obsahuje extrakt (tedy jen to nejlepší) z ostropestřece je Ostropestřec Plus Farmax®. Ten navíc obsahuje i bylinný extrakt z klanoprašky čínské a cholin, který přispívá k udržení normální činnosti jater a k normálnímu metabolismu lipidů. V jedné želatinové tobolce je 80 % silymarinu. Ostropestřec Plus Farmax® se pohodlně užívá – stačí jedna tobolka denně, nejlépe ráno.

Jarní detox organismu je úklid, který sice není vidět, ale je cítit. A cítit se lépe je přeci přáním každého z nás.