Jak na zdravou jarní očistu?

Přivítejte jaro ve formě! Překonejte únavu, pročistěte játra, ledviny a dostaňte se do kondice. Tentokrát vsaďte na byliny. 

Jaro začíná a s ním i potřeba zbavit tělo toxických látek, které se v něm během zimních měsíců nakupily. Kompletní očista znamená pročistit hlavně játra, ledviny, krev a střeva. Pak se znovu budete cítit odpočatě, tělem se rozproudí energie, zlepší se kvalita spánku, soustředění i celkové imunita.

Byliny pod lupou

Po jakých bylinách sáhnout v jarních měsících?

Pokud zvažujete detoxikaci, neměli byste zapomenout na kopřivu. Obsahuje řadu minerálních látek a vitamínů. Kopřiva podporuje pročištění organismu, povzbudivě působí na metabolismus a přispívá k odvodnění.

Další důležitou a přitom běžně dostupnou bylinou je pampeliška, která pročišťuje, stimuluje zdravé trávení a přispívá k normální funkci žaludek a jater. Využít můžete taky břízu nebo Aloi Vera. Pro celkové osvěžení organismu vezměte na pomoc měsíček.

Rozhodli jste se zhubnout po zimě nějaké to kilo? Vyzkoušejte třeba extrakt z garcinie, vhodný k omezení chuti k jídlu. Zelený čaj, chilli nebo pýr zase poslouží ke kontrole hmotnosti a maté pomůže udržet zdravý metabolismus tuků v těle.

Pokud chcete dát do pořádku trávení, sáhněte po fenyklu, pelyňku nebo mátě, které udržují normální funkci trávicí soustavy. Pro zdravý žaludek a správnou činnost střev je vhodná skořice. A k pročištění jater poslouží ostropestřec mariánský, známý i jako silný antioxidant.

Jak na byliny

Jak zmiňované byliny ideálně použít? Připravte si z nich například bylinný odvar. Pokud žádné nasušené rostliny doma nemáte, vyzkoušejte třeba bylinné tinktury. Účinky jsou přinejmenším stejné jako u čajů a co víc – nakapat pár kapek tinktury vám zabere jen několik vteřin.

Vybíráme bylinné kapky

Přinášíme pár rad, jak si vybrat ty správné kapky!

  • Zaměřte se na složení – kapky by měly mít vyváženou kombinaci bylin a to tak, aby se ve svých účincích maximálně podporovaly a léčebný efekt byl co nejlepší. Zároveň by měly obsahovat vysokou koncentraci účinných látek.
  • Kapky by měly být vyrobeny z kvalitního, jemného potravinářského lihu, který bude k použitým bylinám co nejšetrnější
  • Dbejte na to, aby kapky nesly jméno zkušeného a prověřeného výrobce
  • Výrobce kapek by měl mít dostatečné znalosti a dlouholetou praxi s používáním bylin. Zároveň by měl pracovat pouze s bylinami, u kterých zná původ a může tak garantovat jejich kvalitu.