Jak ošetřit drobná poranění u dětí i dospělých

Povrchová zranění a drobné ranky, mezi které patří odřeniny nebo škrábance, jsou u dětí i dospělých na denním pořádku. Většinou se obejdou bez komplikací, avšak mohou se dlouho hojit a vytvářet strupy, které někteří z nás nenechají bez strhnutí.

Pokud již dojde k drobnému poranění u dospělých či u dětí, je nejlepším pomocníkem k vyčištění právě vzniklé rány vlažná tekoucí voda.

Pokud je v ráně nečistota, je nezbytné ji odstranit například čistou pinzetou.

K očištění okolí rány používejte také neparfemovaná mýdla a měkkou tkaninu, kterou namočíte ve vodě.

Většina drobných poranění přestane brzy krvácet sama. Krvácení můžete však zastavit pomocí pevnějšího tlaku gázou na ránu.

Rány se nejlépe zahojí, pokud jsou čisté a udržovány ve vlhkém prostředí. Jedině tak lze zabránit vzniku jizev nebo je alespoň minimalizovat.

Ke správnému zahojení drobného poranění dosáhnout lze i použitím Obnovujícího krému CICA od francouzské dermokosmetiky Topicrem. Tento krém byl vyvinutý ve spolupráci s dermatology a pediatry, a to speciálně na podrážděnou, poraněnou, popálenou pokožku či na jizvy. Díky antibakteriálnímu účinku lze Obnovující krém CICA aplikovat i přímo do otevřené rány.

Účinné látky obsažené v Obnovujícím krém CICA pokožku okamžitě zklidňují, dezinfikují a intenzivně ji 24 hodin hydratují.

Obnovující krém CICA není mastný, snadno se nanáší, nelepí a po aplikaci se rychle do pokožky vstřebává.

Krém byl vyvinut ve spolupráci s dermatology a pediatry a má prokazatelné účinky obnovy kůže do 3 dní při aplikaci 1x až 2x denně.

Praktické balení Obnovujícího krému CICA si najde místo v každé domácí lékárničce a uvítá jej celá rodina.