Jak pečovat o citlivou pokožku miminka?

Není žádným tajemstvím, že citlivá pokožka miminek vyžaduje velmi šetrnou a jemnou péči. Vhodná dětská kosmetika ovšem dokáže s pokožkou našich nejmenších opravdové zázraky – poskytnout ji vše potřebné, aby hezky prospívala. Jak správně přistupovat v péči o citlivou pokožku a jaké pomocníky pro každodenní hygienu přizvat na pomoc? Poradíme vám.

Dětská pokožka je už od přírody jemná a citlivá, téměř o polovinu tenčí, než pokožka dospělého člověka. Právě proto si vyžaduje určitou opatrnost a také speciální péči, která ji umožní, aby zůstala stále zdravá. Citlivá pokožka miminek pak bývá méně odolná vůči vnějším vlivům, může se rychleji vysoušet a také ztrácet potřebné vitamíny i kožní tuky, které jsou velmi důležité pro optimální vývoj dětské pokožky. Velkou roli z hlediska péče o dětskou pokožku hraje nejen samotný přístup, ale také dostatečně jemná a šetrná kosmetika, jejíž síla spočívá v přírodním složení.

Jak na mytí citlivé dětské pokožky?

Aby si citlivá pokožka zachovala vše důležité, je zapotřebí vyhýbat se příliš častému mytí, které miminkům nesvědčí. Delší a také časté koupání totiž zpravidla vede k tomu, že pokožka ztrácí svůj přirozený ochranný film, čímž dochází k vysoušení. Ideální je proto miminko koupat obden. Dobrou zprávou ale je, že hydratovat dětskou pokožku můžete už v rámci koupání, a to díky šikovným mycím mlékům, koupelovým pěnám či olejům, které šetrně odstraňují nečistoty a přitom pečují o pokožku, kterou zanechávají hezky vláčnou, promazanou a hydratovanou.

Jak promazávat citlivou pokožku miminka?

Zapomínat bychom neměli ani na pravidelné promazávání pokožky. Jedině tak totiž můžeme dopřát citlivé pokožce sílu, zajistit ji dostatečnou výživu a zvýšit její obranyschopnost vůči vnějším vlivům. Mazat pokožku bychom měli především po každém koupání, ideálně pak ve formě tělového oleje nebo jemného dětského mléka. Pokud má ovšem pokožka vašeho miminka větší tendence se vysušovat, promažte ji ještě minimálně jednou kdykoli během dne. Ještě větší pozornost pak věnujte rizikovým místům, která jsou náchylná k podráždění – tedy zadečku a také tvářím. U zadečku je pak při každé výměně plenky velmi důležité šetrně očistit pokožku od veškerých nečistot a následně ošetřit vhodným krémem na zadeček. V případě dětského obličeje vsaďte na lehký pleťový krém, který využívejte pokaždé, když máte s miminkem v plánu vyrazit na procházku.

Jaké složky prospívají citlivé pokožce?

Nyní se ale nabízí otázka, jaké složky dělají citlivé dětské pokožce vlastně dobře? Samozřejmě nejlépe uděláte, pokud se svěříte do rukou dětské kosmetiky složené z čistě přírodních surovin, které pochází z prostředí, v němž žijeme. Absolutní jedničkou jsou zejména přírodní oleje v BIO kvalitě, které přirozeným způsobem vyživují, zvláčňují, chrání a pečují o pokožku celého těla. Mezi ně řadíme například mandlový, kokosový, meruňkový či broskvový olej. Cennou složkou, na kterou spoléhaly už i naše babičky, je také měsíček lékařský, který pomáhá s regenerací i celkovým zklidněním pokožky.